homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
O webu
O webu

Vážení návštěvníci webových stránek www.novespojeni.cz dovolujeme si na tomto místě napsat několik řádek o jejich vzniku, vývoji a smyslu.

WEBOVÉ stránky ke stavbě "Nového spojení" vznikly v počátku roku 2002, jako doprovodná akce vizualizace a animace stavby, které projektant stavby v té době zpracovával pro potřeby stavebního řízení. Díky novému informačnímu fenoménu přelomu 20. a 21.století - Internetu pak mohla být představena stavbu nejširší veřejnosti způsobem, který dříve nebyl možný. Za pomoci diskuse, fotografií a zákresům stavby do nich atp. zde probíhá prakticky permanentní presentace stavby. Díky upozornění, námětům či dotazům mnohých čtenářů pak můžeme reagovat na věci, které lidem vadí nebo které nám z pohledu investora, projektanta či dodavatele občas unikly. Za to všem děkujme. Na druhou stranu jsme díky tomu mohli fakticky prokázat jak stavba vypadá či bude vypadat, jak moc opravdu bude městská panoramata dotvářet, a snad ne hyzdit.

Původní stránky pod doménou www.novespojeni.cz vznikly plně v režii projektanta stavby SUDOP PRAHA a.s., za tichého souhlasu a morální podpory investora tehdy ČESKÉ DRÁHY s.o. Divize dopravní cesty o.z., dnes jeho nástupce Správy železniční dopravní cesty s.o., zejména jeho přímé investorské složky Stavební správy Praha. V létě roku 2004, po výběru zhotovitele stavby, se z iniciativy vedoucího člena sdružení dodavatelů „Pražské spojení" SKANSKA ŽS a.s. rozhodlo o pokračování „v tradici tohoto projektu" a webové stránky byly přijaty pod dodavatelskou ochranu. Byl sestaven tým pracovníků (investor, dodavatel a projektant), kteří se permanentně a aktivně podílejí na doplňování textových i grafických informací ze stavby tak, aby pořád všichni byli "in".

Snad nebudeme příliš troufalí když si dovolíme napsat, že se to daří, a poděkovali za to na tomto místě i těm, kteří dali webu jeho grafickou podobu tedy firmě CTECH s.r.o. Nezbývá než si přát, ať to tak vydrží až do konce stavby, tedy minimálně do roku 2008.Design CTECH.CZ ©2005