homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Historie
Závěrem

Lze říci, že výstavbou „Nového spojení“ se dosáhne především zvýšení propustnosti tratí, ale také rychlosti, mezi Hlavním a Masarykovým nádražím na jedné straně a Libní, Vysočany a Holešovicemi na straně druhé.

To dovolí:
  • vést na Hlavní nádraží všechny vlaky dálkové osobní dopravy a umožnit zde přestupy mezi všemi jejími směry. Odpadnou tak obtížné přestupy mezi Prahou Holešovicemi a Prahou Hlavním nádražím pomocí metra.


  • plnohodnotné začlenění taktové příměstské a městské železniční dopravy do pražské integrované dopravy (PID). Umožněno tak bude přímé a rychlé spojení lokálních výchozích a cílových míst pražské aglomerace a centra. Sníží se tím zatížení jiných prostředků městské hromadné dopravy v systému PID a počet jízd individuální automobilové dopravy (IAD) v nejvíce zatížených částech města. Stane se tak ekologicky i investičně nejméně náročným způsobem.


  • přímé spojení mezi žst. Praha Vysočany a Masarykovým nádražím, bez úvraťových jízd přes žst. Praha Libeň.

Design CTECH.CZ ©2005