homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 401 - 420 z 7817

«« « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 » »»

Ivan Pomykáček23.2.2004 - 17:55

Tak po pořádku:
- železniční svršek bude tvaru S49 na betonových pražcích s pružným bezpodkladnicovým upevněním, některé výhybky jsou navrženy tvaru UIC60 vše na betonu s pružným upevněním
- pokud jde o tu výměnu lokomotiv, tak ta probíhá i dnes v Holešovicím (dva roky jsem jezdil co týden do Berlína a bylo tomu tak) takže zase takové zdržení by to nebylo!!! A pak opravdu 70-80% (někdy i více) cestujících v Praze končí, tak proč se přizpůsobovat menšině??!!! Navíc prodloužení jízdní doby (cca 10 minut) při jízdě přes Prah hl.n. k celkové době Vídeň – Berlín je zcela zanedbatelné!!!
- starý tunel bude dle projektu stavby NS zazděn. Momentálně se však uvažuje pro případné využití jako cyklostezku, kterou lze však vést i jinudy (přes Ohradu). Asi to bude mít ještě vývoj! Tramvaj by byl velký problém nevejde se u Bulhara i na krejcárku, byť takové projekty se již zkoušely a uvažovalo se s nimi.
- Pokud jde o ten park či spíše odpočinkovou plochu tak ta bude určitě hezčí než to co je tam dnes –skládka nepotřebného a polorozbořené objekty s lidmi bez přístřeší.
- Jestli budou v Holešovicích stavět i rychlíky či EC a IC je věcí ČD a.s. Ján jen vím, že v Berlíně se dnes taky staví na Shoenefeldu na Hauptbahnhof i ZOO – Garden, tak proč ne Praha hl.n. i Praha Holešovice


PetrPetr.Vnenk@seznam.cz23.2.2004 - 20:04

Taky jsem shledl pořad na ČT2 a je to super, sice jsem ze Slezska, ale už se těšim, až tam v roce 2008 pojedu.


Tomáš Zárubazaruba.tomas@post.cz23.2.2004 - 21:49

Pokud jde o prodloužení JD při cestě přes Wilson, dovolil bych si podotknout toto:
Praha-Holešovice je stanice pro přepřahy více než nevhodná. Na zhlaví daleko (a čtyříctkou to trvá), přepřah čelní. Jízdní doba Libeň - Holešovice je cca stejná jako uvažovaná JD Libeň-Wilson. JD Wils-Hol bude cca 6 minut, že? Tak to máme pořád cca 4 minuty "k dobru". No a na hlavním se díky úvrati i konfiguraci zhlaví dá přepřáhnout velice rychle, nová lokomotiva může najet na vlak okamžitě po zastavení - nemusí čekat, až původní odstoupí. No a v optimálním případě by to na ty 4 minuty vyjít mohlo i ze zkouškou brzdy (já vím, ČD...) - takže celkové prodloužení cestovní doby "Vídeň - Berlín" bude ještě zanedbatelnějších max. 5 minut, způsobených navíc převážně "vyrovnávacím pobytem" v Phl.


Kn23.2.2004 - 21:52

Pamatuju se na (nedávné) doby, kdy se budovalo ve stávajícím Vítkovském tunelu, kdy vlaky od Libně či Vysočan tudy jezdily na postrk a kdy jsem se těšíval, až to bude hotové.
Samozřejmě, nové tunely vypadají báječně (ty tisíce dnů a milióny korun!), ale to snad nemyslí nikdo vážně, stávající tunel pro cyklisty nebo pro tramvaje. Anebo zazdít. Co takhle, až na nové trati bude (třeba náhlá, neplánovaná) výluka? Neposloužila by ta dosavadní jako záložní?
Nebo fakt máme na vyhazování plnými hrstmi?
Jinak ale přeji projektu hodně zdaru a především - realizaci. Protože stačí jedna povodeň, nebo - co horšího - nový ministr, a je po projektu, o realizaci nemluvě.


vladka23.2.2004 - 22:46

K tomu staremu tunelu: Musim rici, ze projet to na kole bych se jako holka asi dost bala. Ale souhlasim s predchozim prispevkem, ze zazdit to je taky skoda. Kdyby se to zazdilo z jedne strany, a z druhe vrata, vznikla by celkem hezka zamykatelna garaz na vlak. Treba by se tam daly uklizet soupravy zvlastniho vyznamu, historicke ci jine vlaky, ktere bych se bala nechat pres noc venku. Rozhodne zbaveni se tunelu by se mi nelibilo.


vladka23.2.2004 - 22:55

jeste dovolte poznamku: Tunel je vlastne mistnost se stalou teplotou, coz by se mohlo hodit i pro nektere jine obory - archivnictvi, sklepy vin, ci neco podobneho.

A jeste dotaz: jak je resena eventuelni vymena svrsku v tunelu napr v roce 2100 ? Napr. v metru jsou nahradni eskalatory, jak to bude tady?


Míra23.2.2004 - 23:50

Jaké pěkné stavby uměli předci stavět,tenhle disneyland(viz.barandovska tram) me fakt zere


Jarouš24.2.2004 - 0:35

Nevíte co se stane s nadražím u Vltavské? Jsou na to nějaké plány?


Ivan Pomykáček24.2.2004 - 7:18

K tunelu
Ta diskuze je jak vidět věčná. Buhužel se zapomíná nato že i svého vlastníka potažmo správce, který se bude o tunel, který potebuje svoji údržbu starat (proto pan Kn tehdy čekal). Náměty vzniklé touto diskuzí mahu postoupit dále, ale jako záložní trať či garáž vskutku sloužit nemůže, neboť bude vítkovská trať bez náhrady snesena.


Ivan Pomykáček24.2.2004 - 7:23

K tunelu
Ta diskuze je jak vidět věčná. Buhužel se zapomíná nato že i tunel musí mít svého vlastníka potažmo správce, který se bude o tunel starat. Ten totiž potebuje svoji údržbu neboť i sebekvalitnější hornina časem navětrá a klenba pak opadává a musí se sanovat - nbejčastěji betonem (proto pan Kn tehdy čekal). Náměty vzniklé touto diskuzí mohu postoupit dále, ale jako záložní trať či garáž vskutku sloužit nemůže, neboť bude vítkovská trať bez náhrady snesena.K Vltavské
Zde by měla vzniknout zastávka PRAKu (nebo-li rychlodráhy Praha - Kladno)


Pavelmaresp@centrum.cz25.2.2004 - 16:25

Pro Vlaďku
Prosím o poslání článku Letadla bez křídel, díky moc.

Pro Ivana
Díky za odpověď, ...bude tímto typem svršku vybaveno i Hl.n.Praha? Na koridorových stavbách se v rekostruovaných stanicích často používá pouze na dvě hlavní koleje.


Ivan Pomykáček25.2.2004 - 16:32

Pro Pavla

V rámci stavby NS bude přestavěno pouze sevrní zhlaví žst. Praha hl.n. a materiál bude užit dle níže a dříve uvedených zásad tj:
- železniční svršek bude tvaru S49 na betonových pražcích s pružným bezpodkladnicovým upevněním, vybrané výhybky (dle předpokládaného zatížení) jsou navrženy tvaru UIC60 vše na betonu s pružným upevněním


Lenka Chvostováchvostova@bara.cz26.2.2004 - 7:43

Přeji hezký den, po zhlédnutí stránek jsem nezjistila pro mě podstatnou věc, a to jestli bude touto stavbou nějak dotčen kopec Hájek v Libni, pod kterým již nyní vede žel. trať. Popřípadě, jak budeme my všichni Na Hájku bydlící, touto stavbou zasaženi.


Ing. Papazianlucian.papazian@zzshmp.cz26.2.2004 - 8:58

Prezentace je mdlá až na ten úchvatný začátek, jinak jsem se nic nového nedozvěděl, jenom mě to unavilo, ztráta času.


Petrmachinelo@seznam.cz26.2.2004 - 10:51

Dobrej den,máte skvělou stránku o vlacích a jejich modernizaci.Přeju vám hodně uspěchů.


Jarek26.2.2004 - 13:46

Viděl jsem mapku cílového stavu. Kudy se vlastně bude jezdit z Masaryčky na Libeň ?
(Jinak je to krásná vize. Jen aby na ní byly peníze..)


Jan Benešjan_benes@centrum.cz27.2.2004 - 0:22

Lenka Chvostová: Dovolil bych si Vás uklidnit, že výstavba Nového spojení se oblasti mezi Rokytkou a Balabenkou (Hájek, Kotlaska) nikterak nedotkne. Trasa holešovické spojky z 80.let zůstane trasována ve stávající poloze a to i případě, že proběhne modernizace mezi žst.Praha-Libeň a Praha-Holešovice.

O přepřazích lokomotiv na hlavním nádraží je asi zbytečné diskutovat, když se počítá s tím, že většina vlaků Eurocity budou vozit jednotky Pendolino.


Ivan Pomykáček27.2.2004 - 10:07

Pro Jarka
Prakticky stejně jako dnes (od tunelu pro pěší úplně stejně). Jenom stopa dnešní tratě bude pro kolej ve směru Libeň - M.n. posunuta trošičku do Karlína, kolej ve směru M.n. - Libeň naopak zasunuta k Žižkovu, což umožní mezi tyto dvě koleje vtlačit dvoukolenou trať Libeň - Hl.n. a odbočky (traťové spojky) na Vysočany resp. Holešovice.


anonym27.2.2004 - 15:04

Nevíte už, kdy začne stavba.


Ondracopak@quick.cz27.2.2004 - 16:16

ad cyklistická stezka: Myslím, že pokud vy se v tunelu nainstalovalo osvětlení (a staral se pak o něj magistrát, jak jsem pochopil z pořadu na ČT2), tak by nebylo o moc dobrodužnější tam vjet, než do pěšího tunelu mezi Karlínem a Žižkovem. Nová cyklostezka by byla díky výškovému profilu trati vítaným pohodovým spojením Prahy 8 a centra. Kéž bych tak mohl na nám. W.Churchila do školy na kole už teď (protože cesta přes Ohradu je poněkud fyzicky náročnější). :)Design CTECH.CZ ©2005