homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 281 - 300 z 7817

«« « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 » »»

JPB28.11.2003 - 9:42

No jo, jenže omezit nebo dokonce uzavřít (nebo spíš zlikvidovat SJM se nikdo neodváží i po dostavbě okruhů. Páč to by si pak nemohli dost dobře zastupitelé vozit p***l v autě, a museli by jezdit "sockou".


obyvatel Příběnické29.11.2003 - 11:01

Nerad ruším vaše vzletné úvahy a jako obyvatel Příběnické ulice mám zcela praktický dotaz: Proč jsou všude kolem značky se zákazem zastavení? Rozumím tomu, že je Příběnická ulice je slepá a obrácený směr, ale nerozumím tomu, kde tedy můžu s tou svou károu stát? Teď to vypadá tak, že v Příběnické ulici nelze parkovat vůbec nikde parkovat!
Příběnická ulice má nějakých deset domů a firma SKANSKA v ní přímo sídlí. Byl by takový problém nalepit na těch deset vchodů leták s podrobnější informací místním obyvatelům?


Ivan Pomykáček29.11.2003 - 16:50

Pravděpodobně nespokojenému "Obyvateli Příběnické"

Moc tomu neozumím proč to takto je, pokud si dobře pamatuji tak v projketu takového dopravní opatření navrženo nebylo, nicméně na označení stavby jsou kontakty (telefony) na jednotlivé funkcionáře stavby včetně zástupce SKANSKY tak to zkusit tam co je k tomu vedlo!!!


JPB1.12.2003 - 14:30

To úrovňové křížení tratí na Balabence fakt bude takové jako na schématu? Někdo už se tu na to ptal, ale nemám čas číst všecny příspěvky. Podle mne by se mělo ještě před zahájením stavby přehodnotit. Pokud dojde k provozu v 15. min. taktu na Lysou, dále provoz na Všetaty (cca 30min.) rychlíky, protažení osobáků od jihu do Vysočan (30 min.) a další, tak to možná bude fungovat jen teoreticky. Pokud dojde ke zpoždění či výluce, bude provoz tímto místem totálně rozhozen, nebo se budou rušit vlaky.


Ivan Pomykáček1.12.2003 - 16:33

Pro JBP

Nevím proč ten údiv, ale je tomu skutečně tak schéma platí. Dopravní technologií je prokázáno, že tentop bod proveze (i přes své nevýhody) požadované množství vlaků o to při stupni obsazení menším než 0,75. No a pokud jde o ty mimořádnosti (vylika nic jiného není!!!!) tak budou třeba i zcela mimořádně některé vlaky třeba odkloněny, nebo ukončeny ve Vysočanech apod., tak jak je to běžné i dnes. Naštěstí už odzvonilo dobám kdy se projktovalo a stavělo na mimořádnost, kdy se zvažovalo s trochou nadsázky i to: co kdyby měl výpravčí náhodou průjem, tak bohatí určitě nejsme.


Ivan Pomykáček1.12.2003 - 16:37

Pro JBP

Nevím proč ten údiv, ale je tomu skutečně tak schéma platí. Dopravní technologií je prokázáno, že tento bod proveze (i přes své nevýhody) požadované množství vlaků o to při stupni obsazení menším než 0,75. No a pokud jde o ty mimořádnosti (výluka nic jiného není!!!!), tak budou třeba i zcela mimořádně některé vlaky třeba odkloněny, nebo ukončeny ve Vysočanech apod., tak jak je to běžné i dnes. Naštěstí už odzvonilo dobám kdy se projektovalo a stavělo na mimořádnost, kdy se zvažovalo s trochou nadsázky i to: co kdyby měl výpravčí náhodou průjem, tak bohatí určitě nejsme.


JPB2.12.2003 - 11:55

Ale jó, vím, že je to spočítáno, ale aby se později (tedy pokud bude poptávka povyšší frekvenci spojů) zpoždění nestávala pravidelností! :-)))


Ivan Pomykáček3.12.2003 - 6:02

Znovu pro JPB

Ale jistě že, až to nebude stačit, tak lze přestavět i tu Balabenku, lze to! Jenže upřímně, pane kolego, myslíte si, že kapacita přestane postačovat při dnes dostatečných a propočítaných taktech 15 minut, a kdy!!!??? Raději zde nebudu ani rozvíjet téma, za jak dlouho si tato zemička pořídí vozový park na úrovni dnešní doby na pokrytí alespoň toho, co je dnes žádáno.


Kohoutek3.12.2003 - 7:57

Dobrý den, když to tak čtu, napadá mě otázka. Příměstská doprava z Kralup bude výhledově vedena na Mas. n. nebo Hl.n.?
V případě, že zůstane dnešní stav i v budoucnu, nebude Balabenka tak vytížena, protože dálkové dopravy z/do Ústí zas tolik není (určitě ne po 15 min.) a ve směru na Vysočany jsou jiná omezující místa (Vysočany - Skály, zatím i žst.Vysočany), nehledě na to, že ve směru na Neratovice je podle mého názoru interval kratší než 30 min. nereálný - křižování, cestovní rychlost, obsazenost (tedy nejen z hlediska propustnosti). Takže vlastně zbývá pouze trať na Lysou, na které bude provoz nejsilnější.


Ivan Pomykáček3.12.2003 - 11:17

Pro pana Koutka

Neumím Vám tak úplně přímo odpovědět neb nejsem stratégem ČD, nicméně vím, že se se zrušením Masarykova nádraží, včetně napojení této železniční stanice od Kralup, se v současnosti nepočítá.


David Janata4.12.2003 - 13:23

Ale s tím uzavřením by nebylo marné alespoň stavbou lávky řekněme 3m nad silnicí uzavřít SJM pro vozidla nad 3m.


Bald5.12.2003 - 0:26

Pro pana Janatu

myslíte při těchto návrzích např. na hasičskou techniku?


obyvatel Příběnické7.12.2003 - 11:22

Dopravní situace se v Příběnické ulici stabilizovala, každý parkuje jak to jde, značky neznačky. A já dnes přicházím s jinou otázkou. Tak jak probíhá stavba provizorní tramvajové trati, umístěné těsně podél zdi bližší Hlavnímu nádraží, připadá mi stále zřetelnější, že toto umístění by takto mělo zůstat i po definitivním dokončení stavby. Má totiž jednu velku výhodu: tramvajový provoz tak nebude zasahovat už do beztak komplikovaného automobilového provozu křižovatky U Bulhara! Tramvaj by mezi automobily do vozovky vstoupí až na křižovatce Italská - Seifertova, která už je mnohem jednodušší a klidnější. Co vy na to, páni projektanti? Otázka je, jestli při sebeobjevnějším poznání v průběhu stavby, lze ještě měnit hotové projekty? Já se obávám, že ne. A to je škoda. Tradiční umístění tramvajového tělesa do středu vozovky je zbytečné.Tramvaj se může elegantně prosmekávat bokem - a to i ve dvoukolejné podobě.
Děkuji za odpověď.


Honza7.12.2003 - 23:42

Souhlasím s předchozím názorem, vstup tramvaje do silnice až křižovatkou Italská-Seifertova by byl skutečně lepším řešením. A při vhodném výškovém řešení by tram mohla dokonce "vjet" doprostřed ulice mimoúrovňově podjezdem a odpadly by tímto jakékoliv nutnosti preference MHD v křižovatce. Bohužel projekty už jsou dořešeny a jakákoliv změna by asi jen zbytečně celou stavbu pozdržovala.


Ivan Pomykáček8.12.2003 - 6:43

Pro obyvatele Příběnické a pana Honzu

To, že všichni lidi považujou projektanty za idioty jsem si již zvykl a všichni včetně dodavatelů přicházejí s naprosto geniálními řešeními, která toho blbce projektanta z nepochopitelných důvodů nenapadla. Obdobnou historii má i toto řešení (tramvaj na levoboku Seifertovy ulice) neboť bylo až do počátku roku 2000 obsahem projektové dokumentace. Bylo tomu tak i v dokumentaci na jejímž základě bylo vydáno územní rozhodnutí v roce 1998. Pak však řešení narazilo na tvrdý odpor DI PČR při projednávání dokumentace ke stavebnímu povolení v roce 2000. Důvodem návratu tramvajové trati (TT) do středu Seifertovy ulice byl kolizní bod TT s automobilovým provozem křižovatky Seifertovy – Italská, kdy nebylo možno dopravně vyřešit přednost tramvaji a směru od Bulhara při výpadku světelné signalizace. Neuspěly ani argumenty projektanta, že se jedná o zcela výjimkový případ, že tak bude i nadále díky tramvaji komplikována křižovatka Bulhar, která je i díky tomu rozdělena na dvě křižovatky. Převládla prostě absolutní přednost bezpečnosti dopravy. A nechám na vás co je správnější, já už jsem své názory vyjádřil při jednání o definitivním řešení TT v dolní části Seifertovy ulice s DI PČR a odborem dopravy MHMP, když jsem museli od původního řešení (TT na levoboku) ustoupit.

P.S. Ty úvodní věty berte jako vyjádření toho, že je vždy třeba brát v úvahu pozadí a historii, kterou posuzovatel většinou nazná. Nás to tehdy vrátilo a pět měsíců s projektováním zpět a stavbu to prodražilo o potřebu vybudovat provizorní TT.


Johny8.12.2003 - 11:59

Počítá se v projektech příměstských tratí s větším využitím mostu Inteligence či tzv.Semmeringu?


martinmainso@email.cz8.12.2003 - 12:56

Budou u jednotlivých portálů či jinde u "větších betonových celků" instalovány kamery, aby se tak zamezilo jejich poškozování, resp. aby tu opravu do původního stavu taky někdo zaplatil? Já osobně si myslim, že tahle investice by zbytečná nebyla. Nějaké centrum s nahraváním několik dnů dozadu. Díky za odpověď.


Webcz442924@tiscali.cz8.12.2003 - 21:27

Jenze z tech nahravek bys nepoznal jmeno toho sprejera, vetsinou nenosi na zadech napsane identifikační číslo jako policie....

Ja bych se jako obvykle zeptal jakpak to dnes vypada s terminy, a tim padem vlastne take na stav financniho toku...? A jeste jednu otazku, ktera do tehle diskuse patri jen okrajove - nevite jak to vypada s pronajmam hlavaku italum?


Ivan Pomykáček9.12.2003 - 8:06

Pro Johnyho

Semmering pravděpodobně ano, most inteligence spíše ne. Pokusím se do galerie tj. k obrázkům přidat schémata navrhované sítě příměstské a městské železnice, tak jak jsou navrhovány ve studii Obslužnosti Prahy a přilehlého regionu jehož autorem v roce 2002 byl METROPROJEKT PRAHA a.s.


Ivan Pomykáček9.12.2003 - 8:14

Pro Martina

S učitým monitoringem na západním portálu se počítá, jinak by většina betonových ploch, zejména v centru, měla být opatřena kamenným obkladem.Design CTECH.CZ ©2005