homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 241 - 260 z 7817

«« « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » »»

Pájarovenskyp@seznam.cz4.11.2003 - 12:22

Zdravím! Chtěl bych se zeptat, jaká bude jízdní doba z Prahy hlavního nádraží do Libně po dokončení Nového spojení? Dnes se přes Hrabovku jezdí 7 minut, přes Vítkov 9. Díky! Přeji hezký den!


Ivan Pomykáček5.11.2003 - 13:01

Pro Páju

Již jsem to psal vícekráte (např.30.4.2003), ale pokud to uniklo pro pořádek to uvedu ještě jednou:

Praha Libeň - Praha hl.n.
ECp Rp Rz EMOs
j.doby 4,5 5,0 6,0 4,5

Tedy zrychlení či zkrácení jízdní doby už je nasnadě jak procentuálně tak absolutně. Pokud by tato informace nestačla můžeme dopnit další výsvětlení


Martin Vondráček5.11.2003 - 17:24

K diskuzím o využití tunelu pro cyklostezku: ANO, ANO, ANO! Existují i pozitivní příklady - např. v Terstu byla nedávno železniční trať opuštěná v 60. letech přestavěna na stezku pro cyklisty a pěší (pista ciclopedonale), vede ven z města po několika kamenných mostech a čtyřmi tunely. Určitě to není jediný příklad. Nechte se inspirovat!

Fotka jednoho mostu po úpravě je tady: http://triestemia.com/tsforum/attachments/viad_b.jpg
Stručný popis i s technickými údaji (italsky) zase tady: http://www.provincia.trieste.it/new/interno/Itinerari/luoghi1.asp? - posto=pista -


Jirka9.11.2003 - 15:48

Mel bych dotaz ohledne rozvoje trati navazujicich na Nove spojeni. Zajimalo by me, jestli se planuje nejaka rekonstrukce trati Praha - Velky Osek- HK- Letohrad.
Dekuji


Ivan Pomykáček10.11.2003 - 7:19

Pro pana Jirku

V současnosti jsou upřednostňovány především trati tzv. železničních koridorů na území ČR a železniční uzly na nich ležící. Nicméně se pomalu a jistě připravuji k modernizaci i další trati, které jsou k tomuto určeny v rámci mezinárodních dohod AGT a AGTC. Myslím, že toto je i případ Vámi zmiňované trati, v každěm případ se uvažuje o zmodernizování minimálně úseku Balabenka - Vysočany (včetně této žel. stanice).


Pájarovenskyp@seznam.cz11.11.2003 - 12:33

pro pana Ivana Pomykáčka

Moc děkuji, také by mě zajímalo, jaké kde budou rychlosti po dokončení NS? Něco jsem čet, že z Hlaváku do Libně 80-100 km/h, ale co třeba na Hlaváku a tak? Jestli už jste to někde psal, tak mě tam, prosím, nasměrujte, díky. Taky by neškodilo vědět ty jízdní doby na ostatních úsecích NS, kde je tedy můžu najít, když už to tu bylo psáno? Díky


Pája11.11.2003 - 12:44

Skvělé, tak ty jízdní doby už jsem tam našel, jen mě překvapuje Masarykáč-Libeň - 5,5 min, zatímco dneska 6, to není o moc.


Ivan Pomykáček12.11.2003 - 6:49

Pro pana Páju

No dyť je to taky jediná trať, která je už dnes "za něco stojí" a je pojížděna tou 80km/h, tedy vlastně zůstává v dnešní podobě. Zvyšovat rychlost u ni vzhledm k umístění trati ani nelze (hluk) a ani nechceme. Jen pro úplnost Nové spojení je hlavně "novým spojením" Prahy hl.n. s Libní potažmo s Vysočany a tam jde o nárůst časové úspory mnohem vyšší. Jo a pokud jde o tu rychlost v Praze hl.n., tak tam bude po výjezdu z tunelu pouze rychlost 50km/h (zhlaví a směrové poměry dané prostorovými možnostmi) a to i vzhledm k tomu, že zde všechny vlaky budou opravdu stavět (dálkové i městské a přímětské)!


Jirka12.11.2003 - 19:34

Dekuji panu Pomykackovi za odpoved. Protoze me zajima hlavne ta trat na HK a dal na Letohrad, tak bych se chtel o jejim rozvoji dale neco dozvedet. Nemohl byste mi prosim napsat, kde bych tyto informace mohl najit?
Dekuji


Ivan Pomykáček13.11.2003 - 14:48

Pro pana Jirku

Tak to bohužel nemohu sloužit. Zkuste hledat na www.cd.cz


Jirka13.11.2003 - 17:18

Dobrý den,
dočetl jsem se, že v prostoru mezi Hlavním nádražím, Italskou a Seifertovou ulicí má být postaveno „Churchill Square“ . Nevíte zda již existuje konkrétní projekt a zda je možné vidět nějaké obrázky? Děkuji za odpověď. Jirka


M.Bardoděj13.11.2003 - 17:24

Koukám, jak se zde spousta lidí zajímá o zkrácení jízdních dob po dokončení NS. Já myslím, že hlavní přínos bude zvýšení propustnosti (především z hlavního nádraží) a umožnění bezúvraťových jízd mezi Masarykovým n. a Vysočany. Jestliže se má zvednout rychlost z 30 na 50 (zhlaví hlavního nádraží) a z 50 na 80 (např. někde na trati), nelze čekat nějaké závratné zkrácení jízdních dob. A na trase Masarykovo ... Libeň už vůbec ne, protože tam je i v současné době trať solidní, nedávno dokonce po nějaké rekonstrukci a "bolavá" místa - odb. Hrabovka a vlastní stanice Masarykovo n. nejsou součástí NS.

Já bych se rád zeptal na osud stavby 2. části mostu u Bulhara. Kdesi jsem četl, že se odvolávají nejen ekologisté, ale i automobilisté (což je historicky poprvé, ale určitě ne naposled, co táhnou za jeden provaz). V jakém stádiu jsou ta odvolání ? Začne tramvajová výluka v termínu (na konci listopadu) ? Jak je vůbec možné, že lze v našem "právním" státě neustále brzdit stavbu, na kterou již bylo vydáno stavební povolení ? (Předpokládám, že vydáno bylo, protože snad by se jinak nestavělo.) Kdy by měla začít výluka pro automobily ? Děkuji.


Pája13.11.2003 - 22:46

pro pana Ivana Pomykáčka: Děkuji za odpovědi!
Jasně, že je to hlavně o propustnosti, dnešní Vítkov je hrůza, ale v žádném případě s tebou nemohu souhlasit, že zvýšení rychlost z 30 na 50 nebo z 50 na 80 je bezvýznamné, naopak je dost důležité, už jen proto, že to využijí všechny vlaky, které tam pojedou, narozdíl od zvýšení ze 120 na 160 (mimochodem, co je pro Vás významné zvýšení? z 10 na 100?), kde to využije pár EC, 140 pak pár ex a R, Os, zkrácení doby sice je, ale jen za dobrých podmínek (sucho, napětí, atd.). Jako že dneska se jezdí z Hlavního do Libně skoro 9-10 minut (jak kdy) a bude 4,5, to je dost zkrácení, nemyslíšte? Na tom Masyrykově n. - Libni mě překvapila skutečnost, že se to zkrátí o půl minuty, to znamená, že někde se rychlosti budou muset zvednout, pod 6 se to dnes nedá v žádném případě, pakliže z Hrabovky do Libně bude 80, tak se to asi zvedne někde mezi Hrabovkou a Masarykáčem. Někde jsem čet, že z Hlavního do Libně bude až 100 km/h, je to pravda? PS na zhlaví Hlaváku je 40, ne 30. Ono právě, ač se to nezdá, z malých rychlostí zvýšení o něco větší je podstatně významnější než z velkých na vyšší. Třeba dnes ja na Hlaváku 40 a byla 20.


Ivan Pomykáček = I.P.14.11.2003 - 8:36

Pro pány Jirku, M Bordoděje a Páju

Dovolím s i Vám třem odpovědět či si Vámi zapolemizovat najednou neboť dnes se ta témata prolínají.
Pokud jde o tu propustnost a traťovou rychlost tak jistě se mnou budete souhlasit že to jsou spojené nádoby., nebo-li vyšší traťová rychlost umožní větší počet průjezdu vlaků a naopak. Naprosto zásadní vliv na propustnost trati má však její „x-kolejnost“, rozdíl mezi jednokolejkou a dvoukolejkou není je navýšení propustnosti o více než 100% a o to v této stavbě jde. Od východu a severu jsou dnes zapojeny trati do Prahy hl.n. jednokolejnou „vítkovskou“ tratí, pro východní smě je ještě alternativou opět jednokolejná „hrabovská“ spojka. Do stavbě Nového spojení zde budou dvě nové dvoukolejné tratě o rychlostních parametrech minimálně 80km/h (tato rychlost je navržena s ohledem na dynamiku jízdy vlaků, nebo-li rozjezd a zastavení vlaků a s ohledem na umístění trati v intravilánu města neboli s ohledem na hlukové zatížení okolí železničním provozem).
Pokud jde o trať na Masaryčku, tem se počítá se zvýšení na 100km/h za Libní a v neposlední řadě i s modernizací zhlaví této železniční stanice, které by mělo proběhnou v letech 2004-2005
Na Praha hl.n. je i těch dnes rychlostníkem označených 40km/h platné pouze pro vybrané směry (minimální r=190m) no a po dostavbě Nového spojení to bude zmiňovaných 50km/h. Zvyšovat zde rychlost je nemožné ze směrových důvodů (minimální r=300m), které jsou dány místními stísněným prostorovými možnostmi i skutečností, že se zde předpokládá zastavení všech vlaků osobní dopravy (náklady by zde jezdit vůbec neměly) a tedy není fyzicky možné vlaky na vyšší rychlost vůbec rozjet či bezpečně zastavit!

„Churchil Squuare“ je investicí společnosti Rail Real, která zde předpokládá vybudovat obytný komplex a pokud mám informace dobré, momentálně se architektonický ateliér AUKETT zabývá studií řešení. Pokud vím nikde na internetu výsledky jejich práce momentálně nejsou.

No a nyní k Seifertově ulici: odvolání OS byla zamítnuta odvolacím orgánem tedy MD ČR, takže by měla proběhnou i plánovaná výluka TT trati od 29.11.2003 cca do 19.12.2003. O odvolání automobilistů slyším zcela poprvé.


Michal Šváb14.11.2003 - 13:04

pro I.P.

Je to sice tak trošku mimo téma, ale chtěl jsem se zeptat, co je to za dopravní? stavbu, co se buduje paralelně se Seifertovou ulicí od přemostění (právě stavěné mosty). Všiml jsem si, že došlo k demolici řady objektů až k odbočce do Italské ulice. Bude stávající ulice rozšířena? Bude přeloženo současné vedení tramvajových kolejí směrem vpravo při pohledu směrem k Žižkovu? Či něco úplně jiného? Díky za odpověď a za velmi povedené stránky :-)


Ivan Pomykáček14.11.2003 - 17:15

Pro pana Michala Švába

Je vidět, že jste asi delší dobu nebyl v Praze. Ta zástavba je zbourána již od června letošního roku a souvisí s přetavbou přemostění Seifertovy ulice. Na místě dněšního staveniště bude v krátké době vybudován chodník a posléze do těchto míst bude rozšířena i Seifetova ulice. Ještě předtím zde bude provozována provizorní tramvajová trať, která umožní další postup výstavby přemostění a s tím související zahloubení Seifertovy ulice.


M.Bardoděj14.11.2003 - 17:32

Pro Páju: Já netvrdím, že zvýšení rychlostí, resp. zkrácení jízdních dob je nedostatečné. Jenom si prostě myslím, že kvůli němu se NS nestaví. Pokud bychom měli zájem na zkrácení jízdních dob např. mezi Prahou hlavním n. a Moravou, určitě by bylo rozumnější zmodernizovat někde něco jiného, protože by těch stejných pár ušetřených minut stálo zlomek částky, kterou bude stát NS. NS se staví prioritně z důvodu zvýšení propustnosti - zvýšení počtu traťových kolejí. A je jasné, že když už se staví tak finančně náročné dílo, že je zájem, aby směrové a sklonové poměry byly co nejpříznivější - umožnily zvýšení současné rychlosti.

Mnohem důležitější, než doba jízdy, se mi proto zdá jiný parametr NS, a to minimální následné mezidobí.


Václav Šlosar15.11.2003 - 12:21

Odpověď Jirkovi na jeho čtvrteční dotaz : Churchill square je rozvojový projekt společnosti CR-City. Na začátku příštího roku budou zprovozněny web sites (zřejmě pod názvem churchillsquare nebo crcity), kde budou zveřejněny všechny dostupné informace. V každém případě je v tuto chvíli zpracovávána koncepční studie návrhu zástavby území a funkční skladba by měla zahrnovat nové byty, hotel, kanceláře a prostory pro volný čas.


jorge17.11.2003 - 11:04

Maly dotaz k planovanym vylukam: Pro jizdy z Prahy hl.n. bude zrejme po celou dobu vystavby k dispozici trat pres Vitkov. Jak to bude ale se spojenim Mas.n.-Liben? Bude zde jednokolejny provoz pripadne uplne zastaveni dopravy?


Pája18.11.2003 - 0:25

pro M. Bardoděje: Ale jo v tom s Vámi samozřejmě souhlasím, zároveň si však také myslím, že propustnost dost závisí na rychlosti, jakou vlaky jedou, jo, když se odjíždělo z Hlavního na Hrabovku dvacítkou, to byla hrůza, ani teď to není dobré, z Hlavního se sice odjede rychle, ale pak, než se vlak doplazí z Hrabovky k dalšímu návěstidlu, je to strašná doba. Ještě k tomu zkrácení bych podotknul, že dnes se těch 9-10 minut do Libně jede jen za dobrých podmínek, stačí čekat na pár protivlaků a hned to je za 20 minut, jen to fikne. Takže pak to známená zkrácení jízdní doby o 15 minut, což už je dost. Já si myslím, že vzhledem k počtu vlaků, které pražským uzlem jezdí, to nakonec vyjde (to zkrácení) daleko lépe než někde na širé trati. A zároveň si myslím, že by se tažko něco prosazovalo před veřejností, kdyby se jezdilo stejně rychle jako předtím, i když by se zvýšila propustnost. Sám Sudop to prezentoval, že ze zvýší rychlosti na 80-100 ze současných 50 někde 30 i 10 kilometrové rychlosti. Je jasné, že nemoh přiznat, že už dnes se z Hrabovky jezdí 80 km/h. Jinak o žádné 10ce nevím.Design CTECH.CZ ©2005