homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:




Záznamů: 321 - 340 z 7817

«« « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 » »»

Ivan Pomykáček16.12.2003 - 7:15

Pro pana Petra Pohlodka

Díky za pozvání na slivovicu!!!


David Janata16.12.2003 - 9:55

Pro Balda

Dobře Balde, máte pravdu, jen se chci pozastavit nad tou možností tunelu místo SJM, totiž není mi jasné, jak by se u hlavního nádraží (tedy samozřejmě teoreticky, je mi jasné, že toto řešení nemůže projít) do tunelu najíždělo a také, jak by byly překonány trasy metra, zejména, jak by vypadal výjezd na "Nuselák" bez toho, aby překáželo metru.


Obyvatel Příběnické17.12.2003 - 11:03

Obracím se s prosbou na správce této diskuse: bylo by možné smazat přispěvky pana Bureše a pana Pohlodka. Nejsou k věci, dělají ostudu a ještě zabírají místo. Šlo by to? Děkuji.
Obyvatel Příběnické.


Li-sung17.12.2003 - 20:10

Magistrála:
Někde jsem četl, že se měla mezi nuselákem a Hl.n. dát do tunelu, ale kvůli metru už to nepůjde. Takže v 80. letech vymysleli "plánovači" naprosto novou trasu obcházející Hl.n. z východu a napojující se přímo na Argentinskou v Holešovicích.

Koho to více zajíma viz. www.dalnice.com


Honza19.12.2003 - 11:17

Jenže k čemu bude silniční okruh, když bude magistrála celá volně průjezdná(až na 1 nebo 2 semafory v Argentinský)?! Jediný, co by měli udělat, je převést směr na P4 za Muzeum a operu. Samozřejmě až bude hotov SO. Takhle by akorát dokončili to, ce se před rokem 1989 nedodělalo. Na řidiče ve městech, hlavně na ty pražský, se musí represivně, jinak to bude stát furt za prd, ať stojí co stojí.


Johny22.12.2003 - 17:29

Zmiňovali jste se o PRAKu, že má být v horizontu X let dokončen. Pokud vím, tato stavba se plánuje už od dob minulých, takže to vypadá asi tak jako s novým stadionem v Edenu. Nebo už bylo něco definitivně odklepnuto a začne se pracovat? Mimochodem, jak se skloubí železniční trať z bubenského nádraží do Dejvic s plánovaným silničním tunelem ze Špejcharu na Pelc-Tyrolku? Nebo ze stavby silničního tunelu sešlo?


Li-sung22.12.2003 - 18:20

tunel pod Stromovkou by železnici snad neměl vadit ne?? Přece ji podejde.
V současnosti se razí průzkumná štola. Dalším postup záleží spíš natom kde Praha sežene peníze...


Ivan25.12.2003 - 11:43

Pro Johnyho a Li-sunga

Nesešlo, navíc obě stavby projektuje jako GP Metroprojket, takže je to zkoordinováno jedněmi rukami, tak bych o to určitě strach neměl. Pokud se týká investora nabízí se řada (zde velmi vážně, ne jako na D47) jiných možností než jenom Hl.m. Letiště je velmi atraktivní a když zohledníme jeho předpokládaný rozvoj (já si troufám říci, že to bude ještě lepší (vyšší) než napovídají prognózy) nic než rychlodráha tuto situaci řešit nemůže. Ti mlžiči, včetně současného i bývalého starosti Prahy 6, tvrdící, že řešením je metro se bojí říci lidem pravdu do očí a demagicky je matou i na jednáních, kde by měli mluvit k věci a ne slibovat pečený holuby.


Jirka5.1.2004 - 4:21

Může mi někdo vysvětlit proč jste zavřeli Seifertovu ulici, přeložili tramvaj a teď už na to dva týdny nikdo ani nešáhl? Pak se není co divit, že vám postavení jednoho malého mostu a zahloubení kousku ulice trvá rok a půl!!!


Ivan Pomykáček5.1.2004 - 6:17

Vážený pane Jirko,

já jsem pouhopouhý projektant (dodavatelé se bohužel diskuze neúčastní), který neřídí v žádném případě dodavatelské firmy a má na ně prachmalý vliv. Pokud jste s něčím nespokojen máte na informační tabuli pro označení stavby veškěré kontakty na investora a dodavatele prosím tažte se tam, (případně mají svoje tisková oddělení) já vám vskutku neumím odpovědět, mohu se jen domnívat, že to způsobila zima a období vánoc (mimochodem já jsem se dnes taky po 14 dnech vrátil z dovolené, takže ani nevím jestli se skutečně vůbec nepracovalo či probíhalio nějaké práce).


Johny5.1.2004 - 12:56

Sakra, kdy už bude dokončena Mrázovka, nevíte to někdo?


Li-sung5.1.2004 - 19:26

Mrázovka:
Kdysi dávno jsem slyšel jsem něco o květnu 2004, ale zase nedávno jsem se dočetl , že tramvaje v těch místech pojednou až v prosinci, z toho vyplývá kdy to bude dokončeno okolí.

Tak teď jsem se nato koukal a že v srpnu. To by snad mohli být.


M.Bardoděj5.1.2004 - 19:26

To Jirka: Těch 14 dní to nevytrhne. Tramvajová přeložka je funkční (když fungují čočky), to je důležité. Projít se tam také dá.

Ono to zahloubení není tak jednoduché. Běžte se tam někdy podívat, co z té hlíny všechno leze. Taková změť trubek a kabelů na tak malé ploše je málokde k vidění.

Mě by spíše zajímala jiná věc: Chápu, že je splítka spolehlivější než 2 vyhybky, takže je tam docela dlouhý úsek, kde jsou 4 kolejnice. Co jsem ale nechápal, když se ta přeložka napojovala, proč jedna auta odvážela kamsi použité BKV panely (z poloviny původní tratě - koleje po které se původně jezdilo na Žižkov - po druhé polovině jezdily BUSY NAD), které rozhodně nebyly všechny ve špatném stavu, a jiná auta přivážela BKV panely nové, na napojení přeložky. Jestli nebylo možné použít ty původní panely ? A to se za necelý rok ty použité (dnes nové) panely zase odvezou a přivezou další ?

Nejde jen o to, kolik ty panely stojí, ale drahá bude i doprava a zbytečná zátěž obyvatel Prahy nákladními auty ...


Jirka5.1.2004 - 23:03

Pro pana M.Bardoděje:
Tady nejde jen o těch předešlých čtrnáct dní. Tempo výstavby j celkově pomalé. Pokud se zavře takhle exponovaná komunikace v centru města musí se přeci dělat od 7 do 19 hodin, 7 dní v týdnu svátek nesvátek zima nezima. A to se rozhodně neděje!!!
Tramvaje jezdí s omezením, chodci jsou odkázáni na úzký chodníček a dopravní obslužnost přilehlých ulic a celé lokality je na hranici kolapsu. Takže důvodů proč sebou trochu pohnou vidím více než dost.

Pro pana Pomykáčka:
Přeci součástí projektu by měl být časový harmonogram. Ten se měl sestavit tak aby se to celé zvládlo v pokud možno co nejkratším čase, což by vedlo také ke snížení ceny.


Ivan Pomykáček6.1.2004 - 15:45

Nejdříve pro pana Jirku

Samozřejmě, že součástí projektu stavby je i POV (nebo-li plán organizace výstavby) samozřejmě, že se v něm předpokládala pracovní činnost včetně sobot, nedělí a svátků (ovšem kromě vánoc, myslím, že chtít po někom aby dělal i na Štědrý den, na Štěpána atd. je trochu příliš) a to době Vámi uvedené tedy od 7 do 19 hodin, nevím tedy co mám ještě vysvětlovat. Proč se to dle Vás nedrží?, to jsem již napsal, kde se ptát! Ještě k Vaší poznámce o rychlosti výstavby: Vy pravděpodobně vidíte jenom komunikaci a most. Kromě toho je však Seifertova ulice koridorem pro veškeré inženýrské sítě (nestaví se na zelené louce!!!), které se z důvodu zahlubování a rozšiřování komunikace (požadavek města a norem na nový most) musí překládat a to vše za jejich „BEZVÝLUKOVÉHO PROVOZU“, některé se z důvodu jejich stávajícího s a definitivního umístění i na několikrát, aby se vůbec s úpravami komunikace a výstavbou mostu mohlo začít či pokračovat plynule ve výstavbě či jiné činnosti! Jen pro zajímavost asi nejvíce času výstavby zaberou přeložky kabelů Č.TELECOMU, (celkem až v profilu komunikace 72 kabelů), kdy se nejdříve muselo uvolnit staveniště - demolice domů podél Seifertovy ulice, pak se teprve mohla vybudovat trasa kabelovodu když na mnoha místech musela být provedena její změna s ohledem na skutečný stav inženýrských sítí po odkrytí vozovky, no a teprve nyní může dojít k zatahování kabelů. Následně je nutno provést spojování v komorách, které spotřebuje nejvíce času (1 spojka za provozu trvá 3 dny krát 72 kabelů krát 6 komor u severní větve (12 kabelů) se toto provede na dvakrát, to ten čas běží!!!). Můžu Vás ubezpečit, že stavba je i tak oproti schválenému projektu zkrácena a cca 5 měsíců, jednak se začalo díky OS o dva měsíce později o tři měsíce zkrácení bylo dáno do podmínek dodavateli. Postup výstavby taky ovlivnila výluka tramvaje, která byla dána na určitý termín, který byl však několikrát měněn. Asi těžko Vás i tímto přesvědčím o tom, že stavba pokračuje plynule dle možností, jen jsem v rámci objektivity potřeboval toto uvést.


Ivan Pomykáček6.1.2004 - 16:02

Pro pana Bordoděje

Tramvajové panely jsou použity pouze v těch částech provizorní TT kdy má tato trať shodnou stopu s její definitivní polohou (směrovou i výškovou) tedy panely zůstanou na místě a budou sloužit i definitivu. Proč nebylo možno použít panelů staré trati do nového (v tomto případě definitivní = provizorní) hovoří rozdílné směrové poměry vybouraného a nového - oblouky místo přímě u Italské ulice, jiný poloměr oblouku do Bolzanovy ulice z tohoto vyplyne jiný klad a rozměry panelů, takž původní použit nelze. No a pro splítku panely (alespoň tyto) použít nelze.


Martin6.1.2004 - 16:05

Bydlím v ulici U Sluncové na Invalidovně, a mám několik dotazů. Předně kdy se počítá se zahájením zemních prací u vyústění dvou ražených tunelů pod Vítkovem a při výstavbě na ně navazujících tratí, a jak dlouho by tato etapa vystavby měla trvat. Dále kudy povede přístupová cesta do tohoto strmého terénu, a kudy bude denně jezdit těžká technika. Byla nám slíbena i protihluková opatření, ale nevíme kdy má být nainstalována. Dále by bylo dobré pro nás zbudovat nějakou pozvolnou cestu na Vítkov, třeba formou serpentin. Je to pro nás prudký, a těžko dostupný terén. A ještě, na Krejcárku počítate s vlakovou zastávkou? Možná by to nebyl špatný nápad.


Jirka7.1.2004 - 0:44

Kdyby se nedělalo jen 24-26.12 , tak to by každý asi pochopil. Ale před i potom bylo spoustu běžných pracovních dní kdy tam nebyla ani noha.

Pokud je tedy Seifertova ulice koridorem pro veškeré inženýrské sítě proč se nevybudoval kolektor?


Ivan Pomykáček7.1.2004 - 14:33

Pro pana Jirku

Vy opravdu vždy umíte objevit "Ameriku". Proč se neudělal kolektor???!!!, protože za uložení sítě do kolektoru se musí platit Vážený a to žádný správce nechce, proto!!! Buďte ubezpečen, že tato snaha na začátku projektování tady byla, ale peníze a neochota správců rozhodla jinak.

Pokud jde o pracovní činnost po 26.12.2003. Vznesl jsem dotaz u ředitele stavby a ten mi potvrdil, že se pracovalo, já jej však nekontroloval, takže zde vzniká, jak se zdá tvrzení, proti tvrzení. Já to soudit nehodlám.


Ivan Pomykáček7.1.2004 - 14:47

Pro pana Martina

Pracovní činnost začne po vydání stavebního povolení a nabytí jeho právní moci. Zaroveň musí být uzavřena smlouva s dodavetelm vybraným na základě vyhodnocení nabídek veřejné obchodní soutěže. Protihluková opatření z provádění stavby musí být aktivována před započetím stavební činnosti. Délka trvaní stavební činnosti v této lokalitě se předpokláda 4-5let, samozřejmě, že s různou intezitou prací a pracovních činností. Zemní práce se předpoklají tak 10%.
No a kdy to vypukne? To stále neumí niko přesně říci. Optimisté říkají v květnu, já si trofám odhadnout ve 2.pololetí 2004.



Design CTECH.CZ ©2005