homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 161 - 180 z 7817

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»

P.V.8.6.2003 - 18:00

Ad plynový tunel: Pruhů bude o jeden více a strop bude neprodyšný, na druhou stranu zase, podjezd bude mít větší průřez, bude širší, vyšší a jeho stěny i strop budou méně členité, tudíž budou mít menší aerodynamický odpor. A vítr zpravidla fouká vodorovně, ne svisle. Škodlivé zplodiny jsou některé lehčí vzduchu, jiné těžší vzduchu. Atd. To jsou faktory pro i proti. Aby se dalo fundovaně prohlásit zda nové řešení stav zhorší nebo zlepší, chtělo by to minimálně nějaký vzduchotechnický výpočet, jinak jsou to jen dohady.


Ivan Pomykáček9.6.2003 - 7:38

Pro pana Jirku

Bourání opěr je skutečně zdroj nadlimitního zdroje hluku pro který je nutno učinit určitá opatření a to buď technická (např.těsnění oken) nebo organizační(omezení doby provádění této činnosti). Obé v hlukové studii bylo a hygienik s takto omezeným postupem souhlasil, pokud se tak neděje jenom krčím rameny.
Pokud jde o tu dopravu a emise. Nepředpokládám, že někdo bude pod mosty bydlet č i stanovat a tudíž ono údajné „zhoršené“ mikroklima pod mostem bude na zdraví občanů působit mnohem méně (při pohodlné chůzi cca 20 s) něž třeba v současnosti je na I.P.Pavlova a mnoha jiných ulicí v Praze a kdybych tam navrhl větráky tak si budete všichni myslet že jsem magor. Se zvýšením pruhů se nepočítá, budou zřízeny pouze krátké odbočné pruhy před oběma křižovatkami a profil komunikace upraven tak aby tramvaj mohla plynule projíždět nikoliv tak jak je tomu dnes. To proč tu nejsou ocelové příhradové nosníky má řadu důvodů a jedním z nich je právě zřízení průběžného kolejového lože, která vede objektivně ke snížení hlučnosti ze železniční dopravy. Dalším důvodem je nutnost variability kolejového zhlaví na most což ocelové nosníky pro jednu kolej neumožní. Pokud jde o to zvýšení rychlosti tak z těch 30km/h na částečně na 40km/h se skutečně na hluku neprojeví, navíc bude to minimálně eliminováno novým železničním svrškem, který je svařen a tudíž nevydává onen charakteristický hluk při nárazech na stycích kolejnic. No a pokud jde o počet vlaků tak k jeho zvýšení dojde až po výstavbě Nového spojení (a bude se zde jezdit max.50km/h), kdy však dojde i k oddálení tratí od budov v Příběnické a převedení tratí na most. Současně je počítáno při této stavbě s výměnou všech oken (za okna s větším útlumem hluku zvenčí) u obytných místností v této ulici!!! A to v předstihu tedy nikoliv jako při této stavbě, když nejprve hygienik se stavbou souhlasil pak sám sobě zrušil rozhodnutí a po té opět souhlasil za podmínek uvedených výše, takže se vše jenom dohání a neprobíhá tak jak by mělo.


Jirka9.6.2003 - 15:23

Já také pane Pomykáčku jen krčím rameny. Doufám, že již lépe chápete můj výrok o státu ve státě. Já osobně raději zkousnu o trochu vyšší hladinu hluku při stavbě přemostění pokud vím, že před stavbou nového spojení budou vyměněna okna, než aby se teď narychlo frézovaly drážky do těch starých . Šlo mi spíše o princip. Hygienik řekne (což jsem slyšel na vlastní uši při kolaudaci prví části mostů), že se nesmějí bourat podpěry pokud nedojde k utěsnění oken, všichni to odkývnou a druhý den začnou bourat. Jirka


Ivan Pomykáček10.6.2003 - 7:30

Pro pana Jirku

No a o to právě jde: původně hygienik na Vámi zmiňovanou filozofii přistoupil, tedy že udělí výjimku pro hluk ze stavební činnosti stavbu přemostění Seifertovy ulice s tím, že budou při stavbě Nového spojení výměněna okna. Při místním šetření však náhle otočil a jím udělenou výjimku zrušil. Stavebník byl postaven před hotovou věc a samozřejmě na výměnu oken chyběli čas i peníze (cca 10 mil. Kč). Byl tedy nucen přistoupit k okamžitému (nebo spíš k rychlejšímu a levnějšímu řešení) řešení, tedy utěsnění oken proti prostupu staveništního hluku. To vše za nemalého připsění OS, které právě onu udělenou výjimku ve svém odvolání napadalo a i on se zřejmě tohoto zalekl. To že se bourají a opěry a alespoň zároveň nenprobíhají práce na utěsnění oken je špatně. My jakožto projektanti jsem na to již upozorňovali písemnou formou. Já myslím, že se utěsněni oken vyplatí, ono to bourání severní opery bude asi ještě hlučnější než té jižní, tam to nejspíš "přeřve" hluk ze Seifertovy ulice.


Jakubkuba@seznam.cz10.6.2003 - 13:15

Muzete sem prosim uvest konkretni kontakt na osobu, ktera ma vymeny oken v kompetenci?


Ivan Pomykáček10.6.2003 - 14:37

Pro pana Jakuba

Kdo to je samozřejmě nevím , ale stavba by měla míti ceduli u staveniště kde je napsaný zodpovědný zástupce investora i dodavatele včetně kontaktu (pokud jde o přemostění Seifertovy ulice) pokud jde o Nové spojení pak prosím o přesnější specifikaci oč konkrétně se jedná.


Tomáš Zárubazaruba.tomas@post.cz10.6.2003 - 20:12

Nešlo by prosím zajistit odstranění rychlostníku "30" který trčí v dnes už vytrhané části kolejiště a naopak osazení "40" k cestovému návěstidlu od Vítkova? Současné značení je velmi nejasné a zejm. mimopražští strojvedoucí se evidentně bojí jezdit 40, pročež se zbytečně zdržuje doprava v tomto velmi exponovaném úseku.


Karel II11.6.2003 - 11:13

Mno, a co tak regulovat automobilovou dopravu na Žižkově, potažmo v centru Prahy? Praha má jedno z nejlépe fungujících MHD...


"posluchač"avarsiwe@seznam.cz12.6.2003 - 9:27

Mám jednu malou technickou připomínku k webu. Nešly by prosím vypnout ty odporné zvukové efekty při přejetí kurzorem přes ovládací prvky. Při práci na PC poslouchám muziku ve sluchátkách a když náhodou na nějaké tlačítko najedu, mám pocit, že se mi ten zvuk provrtá do mozku.


Jirkaghg.jirka@seznam.cz12.6.2003 - 10:37

Ahoj, může mi někdo odpovědět, jestli se už letos začne s rekonstrukcí hlavního nádraží a případně kde o tom lze získat nějaké informace. Dík


jorge12.6.2003 - 11:16

pPřidávám se k "posluchači"! WWW stránky s "nevyžádanými zvukovými efekty" mě pěkně s...ou. Kdyby se nejednalo o stavbu která mě velmi zajímá, tak sem po tom zvukovém zážitku rozhodně podruhé nevkročím!


Míra12.6.2003 - 15:06

ad Jirka: S rekonstrukcí hlavního nádraží? Pokud myslíte výměnu mostů, tak ta již začala 1.6., ale pokud máte na mysli rekonstrukci zbývajících nástupišť (1.-4.) na hlavním nádraží, tak letos to určitě nebude. Dokonce to není ani teoreticky možné, neboť pro příjezd/odjezd vlaků směr Libeň je k dispozici pouze 5 staničních kolejí! Já bych viděl reálně rekonstrukci hlavního nádraží až po dostavbě Nového spojení.


Jakubtoyer@post.cz12.6.2003 - 16:55

Vymena oken

Jednalo se mi o kontakt na osobu, ktera mi muze rict, jestli se u nas (roh Rehorovi a Pribenicke) bude s okny neco delat.


signalista12.6.2003 - 21:14

Pro pana Zárubu.
Dnes 12.6.byl rychlostník odstraněn.


Tomáš Zárubazaruba.tomas@post.cz13.6.2003 - 22:14

No opravdu! Mohl bych prosím vědět kdy přesně? Já totiž zrovna 12. psal v tomto smyslu na ČD... :-)) Já vím, že to je shoda okolností, ale čistě pro zasmání.

Teď ještě osadit tu čtyřicítku od Vítkova.


Ivan Pomykáček16.6.2003 - 7:27

Pro pana Jakuba

V projektu jsou předpokládány výměny oken obytných místností směřujících k trati v celé Příbenické ulici a zadní fasáda Řehořovi ul. č.or. 17-37


CTECH17.6.2003 - 12:22

Dobry den,
odstranil jsem ty zvukove efekty na menu, pokud se tam budou stale objevovat je treba vyprazdnit slozku docasne soubory (v internet exploreru: nastroje - moznosti internetu - Docasne soubory internetu, odstranit soubory)

Tomáš Kapic


"posluchač"17.6.2003 - 16:30

Díky moc!


"posluchač"avarsiwe@seznam.cz17.6.2003 - 16:31

Díky moc!


martinmartin.holik@sandvik.om18.6.2003 - 16:32

Moc pěkné stránky, o projektu jsme se bavili s kolegy už před 20 lety při nekonečných cestách ze Žiliny, tak se snad do důchodu dočkám.Design CTECH.CZ ©2005