homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 201 - 220 z 7817

«« « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » »»

Jirka13.8.2003 - 20:31

Dobrý den,
ještě k tomu osvětleni severního zhlaví žst.Praha hl.n po dostavbě Nového spojení. To jak bude osvětlena estakáda je mi jasné. Mě šlo o úsek od konce mostu k začátku estakády přes Masarykovo n. A v tomto úseku nejsou již na žádném obrázku v galeriích ani na videu kresleny oblouky, ale již "klasické" stožáry. Takže jestli tomu dobře rozumím, tak světla budou zavěšena na "vzpěrách" mezi stožáry? Jirka


Ivan Pomykáček14.8.2003 - 11:35

Pro pana Slídila

Pravda je zase někde "uprostřed". Ta výluka mezi mezi Husineckou a Bulharem bude pochoptelně VYUŽITA! i pro naši "ajznboňáckou" stavbu - přemostění Seifertovy ulice. V této době budou totiž provedeny překopy pro inženýrské sítě (kabelovod TELECOMU pro 48 kabelů, plyn DN 500 a další sítě) tramvajové trati vedoucí do Bolzanovy ulice a překop Seiferovy ulice v oblasti Curchillova náměstí, které by si jinak vyžádali další výluku tramvají v jiném období. A to že přepojením provozu na provozorní tramvajovou trať bude provázeno další výlukou je asi taky pochopitelné, někdy se ty práce udělat prostě musí, a nás nic lepšího, společně s DP hl.m., pro řešení MHD než tramvajové provizórium nenapadlo. Proč se však výše uvedené skutečnosti neobjevily v letošní DP kontakt 5 nevím.

P.S. Pokud nadáte do SUDOPu tak ten má sídlo na Žižkově, a já jsem jeho běžným zaměstnancem.


Ivan Pomykáček14.8.2003 - 17:07

Pro pana Luku

Sice to trošičku trvalo, ale v galerii máte situci Seifertovy ulice s dopravním řešením pro přestavbě mostů, tedy po jejich předpokládaném dokončení (čím více se OS budou odvolávat tím později) v prosinci roku 2004.


Ivan Pomykáček14.8.2003 - 17:15

Pro pana Jirku

Tento prostor bude osvětlen osvětlovací věží avšak vzdálenou asi 25 m od zástavby v Příběnické a světelné paprsky budou nasměrovány směrem k Massarykovu nádraží, takže ty "potíže" co Vám způsobuje ta dnešní věž zmizí, neboť ta by měla býti demontována.


Jirka14.8.2003 - 23:56

Možná by stálo za to uvědomit si, že stavba Nového spojení prochází historickým středem města. A z tohoto důvode se domnívám, že jsem žádná osvětlovací věž (i když nebudou oslňovat obytné budova) nepatří!!! Opravdu se pak nedivte když se někdo stále odvolává. Ono by se určitě nějaké řešení (nehyzdící město a vyhovující bezpečnostní předpisům) našlo, ale muselo by se chtít!


Ivan Pomykáček = I.P.16.8.2003 - 8:28

Pro pana Jirku

Možná máte pravdu, zkusím ještě před realizační dokumentací (je na to tak určitě rok dva roky času) na správce a uživatele osvětlení zapůsobit a definitivní řešení v tomto místě (byť jde pouze o jeden jediný osvětlovací stožár) s ohledem na umístění poněkud pohledově změkčit.
Když dovolíte pane Jirko, měl bych však na Vás ještě jednu otázečku: Jak je však možné, že na rozdíl od nás technokratů určitě mnohem více na památky erudovaní odborníci z Národního památkové ústavu v Praze a Odboru památkové MHMP požadují použít jako trakční stožáry Vámi tak nenáviděné vysoké příhradové stožáry a to v oblasti celé estakády, místo toho co jsme si dovolili navrhnout my!?. Dokonce jsou ve svých námětech tak daleko, že si přeji použít pouze jeden stožár uprostřed mostu a vytvořit jakousi „dvoušibenici“ (tvar T).


Jirka20.8.2003 - 11:44

Pro pana Pomykáčka

Na vaší otázku vám relevantně mohou odpovědět jen samotní památkáři. Já osobně proti vámi navrženým „obloukům“ v oblasti estakády nic nemám, stejně tak jako proti příhradovým stožárům v místě severního zhlaví žst.Praha hl.n., protože ty dodržují jednotnou výškovou úroveň odpovídající víceméně měřítku lamp veřejného osvětlení. Mnou zmíněné zavěšení osvětlovacích těles na vzpěry mezi příhradové stožáry mi prostě připadá v tom to daném místě(je třeba si uvědomit že stavíte pár metrů od obytných budov) jako zcela logické navázání na osvětlení estakády. Co zaráží mě, je spíše to, že památkářům nevadí právě tato osvětlovací věž, zasahující mimo jiné i do exponovaného pohledu z Pražského hradu. Může tedy prosím popsat co jste myslel slovy „pohledově změkčit“? Pokud vám přeci mají dát majitelé domů v Příběnické ulici souhlas ke stavbě měli by asi vědět co jim bude stát před okny. Děkuji za odpověď. Jirka


D.Shirman21.8.2003 - 11:54

Chtel bych se zeptat, jestli jsou soucasti stavby Noveho Spojeni,nebo alespon jako navazne stavby i rekostrukce prostoru, kudy N.S. prochazi, tj. napr. plochy a budovy pod estakadou pres Masarykovo nadrazi, Trocnovska ulice, areal Hrabovky s nastupem na Vitkov, pesi trasa po opustenem zeleznicnim telese, atd. Nebo to za 5let bude vypadat jako v okoli Strahovskeho tunelu? Ruiny stavebnich dvoru v nedochovanych castech zahrad Sacre Coeur, obri betonovy krater ve Svedske ulici atpod.?
A dalsi: Jestli se pri rekonstrujci krizovatky Italska Seifertova a navaznych IS nejak zohlednovalo zamyslene umisteni stanice trasy D Hlavni nadrazi (ktera se znovu objevila i v nekterych variantch 1.realizovaneho useku Nove Dvory-Namesti Miru-(Hlavni Nadrazi), se zahajenim stavby pred rokem 2010,tj.do sedmi let), nebo se to bere podle vykladu uzemniho planu, kde je uvedena az po r.2010, tj. pouze jako vyhledova stavba bez nutnosti ji respektovat pred r.2010?


Ivan Pomykáček21.8.2003 - 16:19

Pro pana Jirku

Pohledově změkčit v tomto případě = onu osvětlovací věz nestavět a využít k provoznímu osvětlení kolejiště trakční stožáry (osadit osvětlení na ně).


Ivan Pomykáček21.8.2003 - 16:57

Pro pana D.Shirmana

Bohužel se Strahovským tunelem srovnávat nemohu, neboť s touto problematikou blíže obeznámen nejsem. Mohu pouze konstatovat, že součástí stavby Nové spojení a tedy i rozpočtu na stavbu jsou i terénní a sadové úpravy (rozsah je vidět v galerii na obrázku „Urbanistická mapa“) v investiční nákladech řadech stovek miliónu Kč. Je teď jenom na investorovi a projektantovi, ale i na odborech životního prostředí městských části i magistrátu a dalších, aby ohlídali skutečné provedení v projektu navržených a schválených sadových a dalších stavebních úprav dodavatelem stavby zaručující začlenění stavby do urbanizované krajiny. Myslím, že by zde mohli sehrát svou pozitivní úlohu i OS chlubící se, že je to mají v popisu práce.

Pokud jde o trasu D úsek Náměstí Míru – Praha hl.n., tak ta je skutečně v územním plánu uvedena pouze jako výhledová stavba bez nutnosti ji respektovat před r.2010, nicméně Nového spojení se nedotýká (alespoň ta v současnosti sledovaná varianta). V souvislosti s rekonstrukcí Seifertovy ulice by se týkal střet obou staveb pouze nového sjezdu do nádraží Prah hl.n. z Italské ulice. I tento sjezd je zde zamýšlen jenom jako provizorní právě s předpokládanou dostavbou tohoto prostoru (mezi kolejištěm a Italskou ulicí) a to včetně zamýšlené stanice metra D. Omluvte, prosím, případné moje nepřesnosti ohledně trasy metra D, neboť mé informace mohou být již překonané a jiné se ke mně prozatím nedostaly.


Kohoutek9.9.2003 - 7:16

Dobrý den, zajímalo by mě, jak postupuje stavební povolení a jestli je něco nového v tomto směru.
Díky


CTECHinfo@ctech.cz9.9.2003 - 19:34

Vsem s omluvou za off topic :-)

Tak jako na www.tramvaj-barrandov.cz si Vas dovoluji pozvat na stranky www.okruhprahy.cz kde muzete shlednout cast okruhu - stavbu 514, na ktere poskytla podklady spolecnost SUDOP

Milos Cihak


Michal10.9.2003 - 13:05

to CTECH:
Zkousel jsem lognout www.okruhprahy.cz ale bohužel se mi stránka nezobrazila korektně, pravděpodoběn proto, že můj počítač nepodporuje Flashe. Lze se podivat na stránku pouze v HTML kódu, či případně jak dosáhnout toho, aby můj počítač zmíněný flash zobrazil? Díky za odpověď.
P.S. Stránky o Novém spojení jsou vážně skvělé!


Li-sung10.9.2003 - 19:17

Další stranka na okruhu je http://www.okruhprahy.cz/514/index.html (třeba ti pujde)
Flash si zkus stahnou z http://www.macromedia.com


Ivan Pomykáček11.9.2003 - 13:04

Pro pana Kohoutka

Momentálně se dokončují smlouvy s majiteli pozemků a nemovitostí o jejich zápůjčce či odkoupení (jsou i to hlavně právnické osoby, zejména město a městské části). Po dořešení tohoto právního problému bude podána žádost o stavební povolení.


Jarda17.9.2003 - 22:00

Dobrý den, zajímalo by mě, co všechno by mělo být z Nového spojení postaveno na konci roku 2004 a co v prosinci 2005, pokud by se začalo podle plánu, tedy v lednu 2004.


Ivan Pomykáček22.9.2003 - 14:18

Pro pana Jardu

Na konci roku 2004 toho zas tak moc hotovo nebude, spíše zbořeno a vyhloubeno protože v tomto roce mají probíhat především přípravně (demolice a terénní úpravy) a zemní práce pro rozhodující inženýrské objekty tj. tunely, mosty a zdi. Co by hotovo býti mělo je kolektor pro inženýrské sítě v lokalitě Sluncová.
V roce 2005 je snahou dokončit přeložky inženýrských sítí a úpravu veřejných komunikací (Husitská, Pod Plynojemem, Novovysočanská) tedy uvolnění staveniště pro následnou výstavbu a z tohoto vyplynuvší stavební úpravy, to znamená zejména výstavbu silniční estakáda Krejcárek -Palmovka, silniční most Palmovka a s tímto spojené úpravy veřejných komunikací Dále rozšíření Husitské ulice a s ní spojené přeložky inž.sítí a výstavby části spodní stavby estakády přes Masarykovo n.. Přeložena bude kolej Libeň – Masarykovo nádraží do definitivní polohy v oblasti nad Karlínem a Invalidovnou. Pokračovat bude s ražba obou tunelů.
No snad jsem na něco nezapomněl.


Webcz442924@tiscali.cz29.9.2003 - 16:36

Chtel jsem se zeptat jakpak to vypada s financovanim? Jinak drzim palce a peknej web! (az na to tlacitko reset pod timhle formularem, jak sem rozespalej, tak uz to pisu po ctvrty...)


Michal30.9.2003 - 14:09

otázka pro CTECH
Viděl jsem Vámi stvořené stránky (Novés spojení, Pražský okruh 513/514) a musím říci, že jsou výborné.
dotaz první: Proč není součástí stránek Okruh Prahy diskusní fórum?
dotaz druhý: Připravujete další dopravně informační stránky? (pokračování Pražského okruhu aj.?)
díky


CTECHinfo@ctech.cz30.9.2003 - 19:08

Pro Michala

Děkujeme za pochvalu - je příjemné slyšet, že se Vám naše práce líbí. Diskusní fórum součástí stránek okruhprahy.cz je a to na adrese http://www.okruhprahy.cz/514/diskuse.php
Bohužel ale zatím nejsou hotové stránky ke stavbě 513 a to z důvodu podkladů (Stále jsme nedostali podklady od projektanta).
Včera 29.9. jsme předali animaci obchvatu města Plzeň a tu je možné vidět na magistrátu města Plzeň (do 3.10. tuším). Věříme že www stránky budou následovat...
Dále připravujeme dálnici D8 (termín 31.12.),železniční trať Rokycany - Plzeň (termín 20.3.2004) a další část Pražského okruhu 512ku (termín 30.11.)

Miloš ČihákDesign CTECH.CZ ©2005