homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 141 - 160 z 7817

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»

Ivan Pomykáček5.6.2003 - 7:04

Pro pana Bordoděje

Schéma uvedené na těchto stránkách je skutečně cílový stav stavby "Nového spojení" (pokud snad nějaký tiskařský šotek neprovedl nějaký aprílový žertík). Koncepce dopravy železničního uzlu Praha, která toto dopravní schéma pomohla tvořit počítá i nadále vedení vlaků příměstské a městské železnice ze směru od Kralup přes Negrelliho viadukt tedy nikoliv přes žst. Praha Holešovice, což vytváří poněkud jiný náhled na Váš inspirativní návrh. Vlaky dálkové dopravy budou i nadále vedeny před žst. Holešovice do Prahy hl.n. tedy opět mimo Vámi navrhovaný směr. Souhlasím, že by to pomohlo při předpokládané rekonstrukci Negrelliho viaduktu, to je pouze však přechodný stav, který nebude mít dlouhého trvaní (maximálně dva roky) a my tuto novostavbu (Nové spojení) stavíme s výhledem minimálně na 50 let. Navíc všechy koleje jsou banalizovány (dá se po nich jezdit obousměrně) takže ten Vámi navrhovaný směr bude možná míti při přestavbě Negerelliho viaduktu skutečně uplatnění, byť za předpojkladu určitého dopravního omezení jiných směru, ale to sebou stavba obvykle přináší.


Ivan Pomykáček5.6.2003 - 7:11

Pro paní Janu

V ulici Nad Ohradou se žádná protihluková opatření, která by eliminovala huk ze železniční dopravy tedy stavby "Nové spojení" momontálně nepředpokládají, neboť dle hlukové studie, která se zabývá hlukovým zatížením z provozu stavby takovouto potřebu neprokázala. Tato studie bude samozřejmě ověřena praktickým měřením po uvedení stavby do zkušebního provozu. Pokud by se ukázalo, že vlivem stavby Nového spojení skutečně k zvýšení hladiny hluku nad hygienické normy skutečně dojde, pak boudou tyto protuihlukováí optření skutečně okamžitě následovat.


Miroslav Bardoděj5.6.2003 - 8:33

Neuvědomil jsem si, že směr Masarykovo - Holešovice bude v běžném provozu spíše záloha. Děkuji mnohokrát za informaci.


Franta5.6.2003 - 18:04

Dobrý den, už několikrát se zde hovořilo o rekonstrukci Negrelliho viaduktu. Je již znám přibližný termín jeho opravy? Díky za odpověď


MP5.6.2003 - 19:54

Dobrý den, jeste k tomu Negrelliho viaduktu, je nekdy v budoucnu uvazováno napojení Negrelliho viaduktu přímo na Hlavní nádraží? Děkuji MP


P.V.5.6.2003 - 22:57

V DF ČD se objevil text odvolání Atelieru pro životní prostředí. Bohužel nevím jak zalinkovat celou diskuzi se zvýrazněním konkrétního příspěvku, takže:
text: http://www.cdrail.cz/scripts/forum/insert.asp?DF=dfcd2&Style=2 - &TopicId=222&Answ=16935 -
a celá diskuze, kde doporučuji prohlédnout i reakce ostatních: http://www.cdrail.cz/scripts/forum/topic.asp?DF=dfcd2&Style=2& - amp;TopicId=222&Archiv= -


P.V.5.6.2003 - 23:04

Ach jo, vložené adresy se samozřejmě zdeformovaly k nepoužitenosti... Z té první uprostřed odmažte pomlčku obklopenou mezerami, z té druhé taky pomlčku s mezerami a ještě slovo "amp;" . Koncové pomlčky k adresám rovněž nepatří. Doufám že to píšu srozumitelně :-)


shirman6.6.2003 - 0:33

Padlo tady neco o priprave "PRAK"u. Loni CD zverejnily zamer na 6 rekonstruovanych primestskych trati do roku 2006 a PRAK mela byt 1 z nich. Plati to porad? Je nejaky priblizny termin zahajeni stavby PRAKu a je o nem nejaka www (krome povsechnych informaci a 1.vizualizaci na www.metroprojekt.cz), jako o Novem spojeni? Otazka 2: Jak dlouho nebudou jezdit tramvaje Seifertovou ulici kvuli zmene jeji nivelity u Bulhara? Dekuju predem za odpoved.


Ivan Pomykáček6.6.2003 - 8:13

Odpověď pánům (Franta a MP) k problematice Negrelliho viaduktu:

O rekonstrukci Negrelliho viaduktu se hovoří již několik let právě v souvislosti s PRAK. Pokud vím tak jeho rekonstrukce je podmínkou pro uvedení rychlodráhy Praha - Letiště Ruzyně - Kladno do provozu a měla by jako samostatná stavba rychlodráze předcházet. Skutečný termín jeho rekonstrukce dosud nepadl a to možná i proto, že odhadovaný náklad se blíží 1 mld Kč! Podmínky a způsob rekonstrukce budou jistě předmětem mnoha diskusí a kompromisem mezi splněním dnes požadovaných technických parametrů a zachováním jeho původního vzhledu neboť tento objekt je kulturní technickou památkou.

Pokud jde o přímé zapojení trati z Negrelliho viaduktu do Prahy hl.n. tak o tom se také vedli a vedou diskuse již delší dobu a to jak o nadzemní tak podzemní variantě. Předně je si však nutno uvědomit že výškový rozdíl mezi Negrelliho viaduktem žst. Prahou hl.n. je 14m! a z toho vyplývá i náročnost technického řešení.
Pokud jde o výškové řešení: I kdybychom připustili stoupaní trati cca 35‰ (40‰ je mezí adheze) dostaneme minimální délku rampy 400 plus nějaké desítky metrů na zaoblení lomu sklonu budeme se muset napojit estakádou někde v oblasti za Křižíkovou ulicí!!!
No a pokud jde o tu suterénní variantu: tam je také řada technických problémů, zejména podejití prostou Bulhar, kde je již řada podzemních staveb (metro, kanalizace a další sítě) a v neposlední řadě vyhloubení podzemních prostor pod Prahou hl.n. Dle mého názoru však momentálně dal této variantě červenou vznik historického železničního muzea (na základě vládního nařízení) v prostoru bývalého LOKO depa na Masarykově nádraží, který tuto variantu zcela vylučuje a případné variantě nadzemní téměř také

Závěrem lze tedy říci , že technicky je možné vše, ale …


Ivan Pomykáček6.6.2003 - 8:35

Pro pana "shirmana"

PRAK je samostranou akcí, kterou jehož projektovou přípavu momentálně zpracovává firma METROPROJEKT. Pokud je mi známo tak je to vše ve stádiu územního řízení, ale lépe se poptat nebo ve spoklečnosti PRAK a.s., krerá je investorem oné akce.

Pokud jde o Seifertovu ulici tak tramvaje zde nebudou jezdit z důvodu stavby nového železničního přemostění pouze dvakrát, vždy v délce 2-3 týdnů a to v listopadu letošního roku a říjnu roku 2004. Jinak bude tramvajový provoz zachován.


Ivan Pomykáček6.6.2003 - 8:37

Pro P.V.

Ty adresy i po Vašich nápovědách nevedou k cíli, asi by nbylo pěkné to vypsat "růčo", nebo aspoň popsat kde hledat. Díky!


David Janata6.6.2003 - 12:17

Vůbec nechápu, když naše vláda dává svým jednáním jasnou přednost automobilismu a očekává se další útlum železniční dopravy, proč se Nové spojení vůbec realizuje.


Jirka6.6.2003 - 17:25

Dobrý den, co se týká odvolání Ateliéru pro životní prostředí tak si také myslím, že neodvětraný 60 metrový tunel, který vznikne po novém přemostění Sifertivy ulice je špatné řešení. Při tak velkém automobilové provozu, který zde je, se tunel nemůže ve špičce stačit přirozeně odvětrávat a doplatí na to samozřejmě chodci.
Jinak pokud vím tak stavební povolení na druhou etapu přemostění bylo vydáno za podmínky, že budou provedeny úprava na oknech přilehlých budov, pro dodržení alespon přijatelné haladiny hluku. Přestože úpravy nikdo neprovedl tak stavba již vesele probíhá. Začínám mít pocit že ČD a firmy napojené na tyto bezesporu lukrativní zakázky jsou státem ve státě. Jirka


P.V.6.6.2003 - 17:48

Tak pro ty, kterým se nepovedlo dát pomotanou adresu dohromady: úvodní stránka diskuzí je tu
http://www.cdrail.cz/scripts/forum/forum.asp?DF=dfcd2
příspěvek se nachází ve fóru "Železniční infrastruktura, koridory", napsal jej Radim_c dne 5.6.2003 9:35:12 . Celý text sem kpírovat nebudu neb se obávám že by jej toto fórum nepobralo :-)


Ivan Pomykáček7.6.2003 - 10:09

Pro pana Jirku

1. K „tunelu“
No a to je právě to: u Bulhara nad Seifertovou ulicí žádný TUNEL nikdy navrhován nebyl a ani stavěn nebude. Toto (říkejme tomu inženýrské dílo) vzniká nad úrovní stávajícího terénu – tedy v žádném případě nemůže býti řeč o tunelu. Tento nový železniční most lichoběžníkového tvaru je dlouhý u jižní opěry 59 m u severní 49 m – další, zdánlivě drobné zkreslení. Pomineme-li, že větrání takovéto prostoru je naprostým technickým nesmyslem, který nemá oporu ani v žádné normě č předpisu, tak nutno dopovědět, že odvětrávání prostoru pod mostem je zabezpečeno jeho celkovou světlostí v kombinaci s komínovým efektem a proudícími vozidly a v neposlední řadě i převažujícími západovýchodními větry pražské kotliny. Já si myslím že bychom především věci měli nazývat pravými jmény a ne účelově mást veřejnost tak se to podařilo občanskému sdružení ve Vašem případě.

2.Těsnění oken
Hygienik obdržel seznam prací (dodatek č. Hlukové studie) při kterých bude pravděpodobně překročená povolená hladinu hluku z činností při výstavbě, tedy jsou jen určité činnosti pro která je nutno úpravy na oknech učinit tedy nikoli pro stavbu jako celek. Tedy dokud nebude zabezpečeno navrhované utěsnění oken, měli by být vykonávány pouze ty činnosti (například snášení mostů), které NEBUDOU zdrojem nadměrné hlučnosti. Takže Váš výpad proti stavebním firmám potažmo ČD nebyl tak zcela fér, byť se Vám ledasco nemusí na této stavbě líbit.


Ivan Pomykáček7.6.2003 - 10:11

Pro pana Davida Janatu

Na to vám neodpovím, ale snad to s tím pohledem a podporou vlády nebude ta zlé a jednostarnné.


shirman8.6.2003 - 13:11

pro Jirku:
Pojdte se mnou zalozit obcanske sdruzeni: Za odvetrani tunelu pod Nuselskym mostem, ve kterem nejen chodci musi doplacet na tak velky automobilovy provoz, ktery je zde hned v nekolika ulicich v tomo tunlu, ale v tunelu pod mostem je i nekolik obytnych domu a jeste nikdo nezajistil strojni odvetrani tohoto obriho tunelu!


shirman8.6.2003 - 13:18

Dekuju p.Pomykackovi za rtchlou odpoved. Jeste jsem patral po vic info a neco malo pisi i na www.praha3.cz vcetne terminu uzavirek s souvislosti s premostenim Seif.ulice apod.


Jirka8.6.2003 - 16:16

Pro pana Pomykáčka

To že jsem prostor, který vznikne pod novým přemostěním Seifertovy ulice nazval „tunelem“ jsem myslel spíše ironicky. Uvědomuji si, že to není technologicky správné a pokud jsem tím někoho zmátl tak se omlouvám. Vámi uvedené přirozené efekty provětrání samozřejmě fungují, ale je otázka zda budou při tak rušném provozu (ve špičce zde budou směrem dolů stát kolony aut ve dvou pruzích místo v jednom jak tomu bylo doposud) dostačující. Nazývat nějaké řešení nesmyslem si netroufám, ale naši předci zde udělali několik ocelových mostů mezi nimiž odvětrávání fungovalo určitě lépe než pod jednolitou železobetonovou deskou.
Pokud zde prezentuji nějaký názor tak jenom sám za sebe a rozhodě se nenechám „účelově mást“. Například v tisku proběhli informace, že nové mosty budou méně hlučné než ocelové. To je jistě pravda, ale pokud nechci mást tak také musím jedním dechem dodat, že vlaků bude jezdit více a hlavně mnohem rychleji což zase hladiny hluku zvýší.
K tomu utěsnění oken. Můžete mi prosí říci, které práce budou ještě hlučnější, než bourání mostní podpěry pomocí rypadel se sbíjecím hydraulickým kladivem? To jsou práce již probíhající! Děkuji za odpověď. Jirka


Suomansuoman@seznam.cz8.6.2003 - 17:48

Diky za supr stranky. Moc vsem drzim palce a pevne nervy s urady, s remcaly a se vsemi!!

Jirka z PrahyDesign CTECH.CZ ©2005