homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:




Záznamů: 121 - 140 z 7817

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»

Ivan PomykáčekPOMYKACEK@sudop.cz19.5.2003 - 11:48

Odpověď "signalistovi"

Veškeré podzemní objekty ve vrchu Vítkov, a tedy i ty "tajné", byly zaměřeny geodety a následně projektantem zpracovaná dokumentace veškerá tato zařízení respektuje. Co se týká urychlovače ČVÚT FJFI vše je s majitelem objketu i provozovatelem tohoto zařízení konzultováno a jsem ve shodě.


Karel II19.5.2003 - 14:59

Takže oni Váš projekt srovnávají s jakousi neexistující alternativou? Když mají alternativu, ať ji veřejně prezentují tak, jako to děláte Vy.


Ivan Pomykáček19.5.2003 - 15:44

Odpoveď Karlovi II

No znáte to přísloví o tom chlupu na dlani.


Jirkama.novaak@centrum.cz19.5.2003 - 19:40

Pro pana Pomykáčka
K těm odvoláním. Možná kby rojekt byl opravdu kvalitní tak by se lidé nemuseli odvolávat. Pokud ,ale postavíte v historické části města 20 metrový sloup osvětlení, svítíte s ním lidem do oken a naje jich argumenty řekne, že vás to mezajímá, protože je to postaveno dle projektu tak se pak nesmíte divit. A ono je toho samozřejmě mnohem více. Jirka


P.V.19.5.2003 - 23:43

Pro Jirku: Otázkou je, zda třeba toto sdružení hájí zájmy takových jako Vy, nebo si pouze vykazováním činnosti vydělává na existenci. Vzhledem k tomu že "mediálně proslavené" případy odvolání, např. u tunelů pod Mrázovkou, koneckonců i Nové spojení, byly podány úmyslně až na poslední chvíli, soudím spíše pro druhou variantu. O pro jednotlivce dosti podstatných, avšak "detailech" (z hlediska rozsahu i ceny projektu) typu nevhodně umístěného osvětlení, v odvolání nejspíš nebude ani fň.


Ivan Pomykáček20.5.2003 - 7:31

Pro pana Jirku

Pan P.V. má stoprocentní pravdu, o tom sloupu tam nebylo ani to "fň". Dále bych chtěl slíbit, že tento stožár (těch uvedených 20m je trošičku přehnané) bude stavbou Nového spojení definitivně odstarněn, protože pak již bude nepotřebný. Pokud jde o momentální nepříjemnosti z něj, tak vím, že bylo s Vámi nebo alespoň určitě s někým z majitelů jednáno, že se dráhy pokusí učinit okamžitou nápravu. Četl jsem o tom i Váš článek v MF DNES, včetně reakce hygienika. Věřím, že k nápravě dojde co nejdřívě, podle mých informací se na tom již začíná pracovat. Až k nápravě skutečně dojde, oficiálně to zde zveřejním (douifám, že to bude v krátké době). Za vzniklé nepříjemnosti se Vám omlouvám, byť se někomu (ten co Vás odmítl) mohou zdát Vaše důvody malicherné. Chtěl bych Vás zde zároveň ubezpečit, že projekt byl učiněn dle platných předpisů zejména s ohledem na bezpečnost zaměstnanců ČD pohybujících se v kolejišti v době se sníženou viditelností.


Mike Tom20.5.2003 - 13:38

Re P.V.: Uvádět jako příklad nekalých praktik ekoteroristických sdružení skutečnost, že podávají odvolání je skutečně nefér. Lhůta pro odvolání je 15dnů a běží od doručen rozhodnutí. Pokud máte s odvoláním mít šanci na śpěch, je dobré ho řádně odůvodnit a to nejde za den. Podání odvolání je tedy zdržení v řádu několika málo týdnů. Horší je až skutečnost, že to odvolání se musí projednat, a tam jsou lhůty mnohem delší. Nehledě na to, že čím obsáhlejší je to odůvodnění, tím důkladněji se s ním odvolací orgán musí vypořádávat. Takže zdržení podání odvolání na poslední chvíli v tom opravdu až tak velkou roli nehraje...


jorge21.5.2003 - 12:39

chtěl bych se zeptat, zda současné problémy se stavebním povolením pro druhou část akce "mosty" přímo ohrožuje harmonogram stavby NS...


Ivan Pomykáček21.5.2003 - 13:55

Odpověď Jorgemu

Samozřejmě vždy všechno souvisí se vším což platí o i vzájemné provázanosti těchto dvou staveb. Troufám si však tvrdit, že zdržení začátku stavebních prací (odvolání OS) druhé části stavby "Přemostění Seifertovy ulice" nemají vliv na předpokládaný časový harmonogranm stavby "Nového spojení".


Honza27.5.2003 - 15:50

Na DF ČD jsem se dozvěděl, že by prý stavba NS měla být o rok delší-až do 2009.Je to pravda a čím je to způsobeno?


Dan27.5.2003 - 16:06

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kterých domů v Husitské ulici se bude týkat demolice, jestli to budou jen ty první dva(59/16,58/18), nebo to bude celý "blok" až po žel. most u Trocnovské ulice.


Tomáš Zárubazaruba.tomas@post.cz27.5.2003 - 17:05

Honza: Jenom doplňuji, že je tato informace k nalezení na www.sfdi.cz, v podrobnostech rozpočtu (stejně jako spousta jiných zajímavých akcí).
A taky jsem se dozvěděl, že v rámci akce "výhybky TGM" tam bude během příštího roku zvýšena rychlost na 50 (dnes 30), takže to NS bude docela hezky doplněno.


Ivan Pomykáček28.5.2003 - 8:59

Odpověď Honzovi a Tomáší Zárubovi

To protažení doby výstavby cca o jeden rok je asi zapříčiněno na základě skutečných možností financování této stavby SFDI (Státního fondu dopravní infrastukrury). Tedy nikoliv možné tempo výstavby uvažované projektem stavby. Více Vám k tomu nepovím a asi jsem hledal štatně neboť nic konkrétnějšího jsem na uvedené adrese nanašel. Ta "Masaryčka" se skutečně připravuje stejně jako "rychlodráha PRAK"


Ivan Pomykáček28.5.2003 - 9:16

Odpověď Danovi

V souladu s územním rozhodnutí budou demolovány domy v k.ú. Žižkov Husitské ulici čp. 57, 58 a 59 a část (9,7 m) budovy bývalé "výrobny jízdenek". Jiné budovy v Husitské ulice ani okolí (až k Trocnovské) bourány nebudou.


Tomáš Zárubazaruba.tomas@post.cz28.5.2003 - 14:46

http://www.sfdi.cz/files/1217rozp.xls
(Veřejné listiny -> Rozpočet... -> Příloha 1


signalista30.5.2003 - 18:53

V neděli 1. června se mohou zájemci přijít podívat na demontáž mostů Seifertova. Foťáky nenechávejte doma.


Tomáš Zárubazaruba.tomas@post.cz1.6.2003 - 18:35

Tak mosty u Bulhara v původní podobě už nikdy neuvidíme. Doufejme, že se nové stihnou udělat do podzimu, aby se nemuselo trs MaleShitse jezdit i příští rok.

Tak mě napadá, proč se nové tunely vlastně už nerazily? Já vím - Kužvart apod., ale kdyby celé řízení dříve začalo, mohlo i dříve skončit. A teď už jenom nové mosty napojovat na nové tunely. No škoda, snad se alespoň příští rok konečně začne.
Doufám jenom, že 1. etapa bude nahrazení současné vítkovské trati tunelem na Balabenku, to totiž potřebuje nahradit velmi akutně. Hrabovská spojka je krátká (a nahoře už navíc není 20), takže ta zas až tak moc nevadí. Kdy by vůbec ta 1. etapa měla skončit?


Ivan Pomykáček2.6.2003 - 7:29

Odpoveď panu Tomáši Zárubovi

Ty mosty budou hotovy až na sklonku roku příštího tedy v roce 2004. Přestavba II.etapy je poněkud složitější než té první, je totiž spojena i s přestavbou Seifertovy ulice v úseku Bulhar - Italská a s tím souvisí i překládky inženýrských sítí, což všechno nějaký čas zabere.
Pokud jde o přípravu staveb, tak ta má své zákonné procesy dle stavebního zákona a to u takto rozsáhlých a zde je možno hovořit i složitých staveb vždy nějaký čas trvá (musí se pro jednotlivé fáze vypracovat projektová dokumentace a ta následně ještě projednat se všemi dotčenými a to KLADNĚ to taky něco zabere), no a v kombinaci s těmi odvoláními pro různé stupně přípravy tj. územní rozhodnutí a stavební povolení to vše jistě nějaký čas trvá.


Miroslav Bardoděj3.6.2003 - 19:53

Dobrý den, prohlédl jsem si dopravní schéma cílového stavu a nalezl jsem drobný nedostatek: Z Masarykova nádraží bude problematická jízda směrem na Nádraží Holešovice. Dle uvedeného schématu bude nutné z odb. Sluncová použít kolej 402 (jízda proti správnému směru), aby vlak mohl na odb. Balabenka odbočit na kolej, která vede do Holešovic.

Lepší by bylo, dle mého názoru, kdyby vlak jel mezi odb. Sluncová a odb. Balabenka po koleji 401, ale pro toto by bylo nutné, aby byla odb. Balabenka doplněna ještě o jednu jednoduchou kolejovou spojku, a to z koleje 401 na kolej 302 (před vyhybkou č. 3) ve směru jízdy z Masarykova nádraží.

Proto by mě zajímalo, zda schéma, které je na www stránkách uvedeno, je skutečně to, co se bude realizovat. Tyto dvě vyhybky, tak jak jsem je popsal, by umožnily odstranit možný zbytečný kolizní bod (např. při rekonstrukci Negrelliho viaduktu). Ptám se proto, že mám vážné obavy o možnost dodatečných úprav dle požadavků provozu po předání díla do užívání. Děkuji za odpověď.


Jana4.6.2003 - 14:59

Dobrý den. Prosím o informaci, jak bude řešeno odhlučnění pro byty v ulici Nad Ohradou (konkrétně č.p. 2633), Praha 3. Děkuji.



Design CTECH.CZ ©2005