homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 61 - 80 z 7817

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»

Mike Tom30.4.2003 - 19:06

To by bylo skvělé, díky!


Jan Bílek30.4.2003 - 19:06

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaké jsou plánované jízdní doby po dokončení Nového spojení ve směrech Praha hl. n. - Praha-Libeň/-Vysočany/-Holešovice.
Díky Vám moc předem
Jan Bílek


jorge30.4.2003 - 19:07

Dobry den, chtel bych se zeptat, zda by po dostavbe NS a rychlodrahy Mas.n.-Letiste (da-li panbuh) bylo mozne jezdit z hl.n. na letiste uvrati pres Nove Spojeni. Takoveto prodlouzeni nekterych Ex z Brna a Ostravy vedenych 675 nebo 680 by mozna nebylo uplne od veci. Bude v propustnosti Noveho Spojeni rezerva i na takoveto zalezitosti, nebo je to nerealne?


Jirka30.4.2003 - 19:07

Dobrý den,
bydlím v ulici Příběnická a v rámci nových mostů nad Seifertovu ulicí nám ČD postavili před domem 20 metrový sloup s halogenovým osvětlením. Sloup je prý postaven dle projektu ovšem tak šikovně, že to večer u nás doma vypadá jak u výslechu gestapa. Můžete mi prosím sděli zda je sloup trvalou stavbou nebo zda bude osvětlení řešeno v rámci Nového spojení jinak. Případně zda není možné provést nějaké jednoduché odstínění.
Předem děkuji za odpověď.


I.P.30.4.2003 - 19:07

Jizdní doby pro p.Bílka

Praha hl.n. - Praha Vysočany
ICp Rz EMOs MOs
j.doby 5,5 6,5 6,0 6,5

Praha hl.n. - Praha Holešovice
IC R EMOs
j.doby 7,5 8,0 7,0

Praha Masarykovo nádraží - Praha Vysočany
EMOs MOs Sp
j.doby 6,5 7,0 7,0

Praha Libeň - Praha hl.n.
ECp Rp Rz EMOs
j.doby 4,5 5,0 6,0 4,5

Praha Libeň - Praha Masarykovo nádraží
Sp EMos Nexz Mnz
j.doby 6,0 5,5 7,0 8,0


I.P.30.4.2003 - 19:07

Odpověď Jorgemu

Vlaky, a to jakékoliv, budou moci jezdit z východního směru po trati PRAK pouze pomocí úvratí přes Masarykovo n. nenbo spojkou pres Negrelliho viadukt. Jinak, pokud vím, se uvažuje i o řešení dálkové železniční dopravy přes Letiště přímo, ale to je hudba asi skutečně daleké budoucnosti, když vidíme jak "rychle" probíhá příprava, a to nemluvím o stavbě, PRAK. Ale ptal jste se taky na kapacitní reservu: tak ta tam určitě je.


I.P.30.4.2003 - 19:07

Odpověď p.Jirkovi

O problematice sloupu osvětlení stávajícího zhlaví žst.praha hl.n. vím a nijak mě netěší. Pokusím se o tomto spravit investora, snad s tím něco udělá. Pokud se týká osvětlení klejiště po dokončení stavby Nové spojení, tak Nové spojení s tímto stožárem již nepočítá a měl by být touto stavbou odstaněn.


Josef30.4.2003 - 19:07

O projektu "Nové spojení" jsem se dověděl teprve dnes, je to pro mne novinka. Je to ambiciózní plán, který bude mít určitě pro město i železniční dopravu velký přínos. Nechápu ovšem ty dva nové tunely pod Vítkovem. Logicky mi připadá divné vrtat tunely podélně kopcem tak dlouhým jako je Vítkov. Proč se ta trať nepovede na úpatí svahu, přibližně ve stejné linii, jako trať z Masarykova nádraží?


jorge30.4.2003 - 19:08

dekuji za odpoved, nevim vsak, zda byla moje otazka spravne pochopena. Ja mel na mysli hypotetickou situaci, ze by vlak z vychodu dojel neprve na hl.n. a odtamtud uvrati pres Sluncovou po Negrelliho viaduktu na letiste. Nejsem vsak odbornik na zab. zar., tak nevim, zda pouzite z. z. bude schopno stavet takoveto cesty...

projektu NS velmi fandim a drzim Vam palce


Jan Bílek30.4.2003 - 19:08

Díky Vám moc, ale mohl bych se ještě zeptat, co za označením kategorií znamenají zkratky "p" a "z" např. ("ECp", "Rp", "Rz").

Hezký den

Jan Bílek


I.P.30.4.2003 - 19:08

Odověď p. Josefovi

"Ty dva nové tunely" to je výsledek projednávání dokumentace ve smyslu zákona 244/1992 Sb. (dnes 100/2001 Sb.) - vlivu stavby na životní prostředí, tedy v takzvaném precesu E.I.A. Původně totiž trati vedly po karlínském svahu vrchu Vítkov a v zákrytu na žižkovské straně. Důvodem změny tohoto řešení a nasměrování tratí do tunelů je minimalizace dopadu železniční dopravy a výstavby na obyvatelstvo a „urbanizovanou krajinu“, to vše k nemalé radosti investrora, kterému se tak stavba prodražila o cca 2 mld Kč. Nicméně České dráhy tímto respektovaly výsledek projdnání a zároveň splnily požadavky města a městských částí i Ministerstva pro žovotní prostředí jakož i dalších zastánců tohoto řešení.


I.P.30.4.2003 - 19:08

Odpověď Jorgemu

Tato jízda je vzhledem k zabezopečovacímu zařízení teoreticky možná a zabezpečovací zařízení pro stavbu Nového spojení tomu určitě nepřekáží. Co však na překážku pravděpodobně je, je organizace dopravy, kdy vlaky jezdí z jedné dopravny do druhé (ze stanice do stanice). Vámi popisovaný způsob jízdy by stejně přivedl vlaky zpět do nějaké dopravy (žst. Libeň nebo Vyočany) a pak zpět na Negrelliho viadukt. Takže Vámi uvažované zkrácení (vrátit se hned z oblasti Slucová) vlastně možné není.


I.P.30.4.2003 - 19:08

Výsvětlení pro p.Bílka

"p" = projíždějící
"z" = zastavující


Mike Tom30.4.2003 - 19:08

To I.P.: Ještě jednou děkuji za to schema "modernizace západní části" měl bych ale drobnou poznámku k legendě, kde jsou zřejmě prohozeny barvy označující stavby "nového spojení" a "modernizace záadní části. A jestli mohu mít ještě jednu prosbu, nemohlo byten plán být v nějakém více "printable" (myslím tisknutelnějším, hrozné slovo:-) formátu?
Přeji hezký (skoro) večer!


I.P.30.4.2003 - 19:08

Odpověď Mike Tomovi

Formát a velikost obrázku jsou zvoleny úmyslně takové, aby byl obrázek ještě čitelný, ale ne zas moc velký tak, aby se všem zobrazil dostatečně rychle na obrazovce PC. Ne všichni mají tak dobré stroje jako pravděpodobně Vy. Takže co s tím ...? Jinak díky za upozornění, barvy jsou skutečně zaměněny (červená a fialová).


Mike Tom30.4.2003 - 19:08

Aha, máte pravdu, PC mám opravdu docela dobré... Chápu tedy, že jde o rozunmný kompromis. Přesto ještě jednou děkuji, že byl ten plán zveřejněn i když je poněkud nad rámec těchto stránek.
Hezký den


Jakub30.4.2003 - 19:09

Dobry den, muzete mi poradit, kde ziskam vice informaci ohledne oznamovaneho odhlucneni oken (Pribenicka, Rehorova), popripade nejake podrobnosti?
Dekuji


P_V30.4.2003 - 19:09

Dotaz pro p. I.P.: Pokud jsem tento výkres http://www.novespojeni.cz/web/flash/situace.swf dobře pochopil, tak skrze depo Masarykova nádraží prochází mostní podpěry, a na filmové vizualizaci depo již nefiguruje vůbec. A z denního tisku se zas nedávno bylo lze dozvědět, že depo bude zachováno a přeměněno na muzeum - i kdyby se budovy nebouraly a podpěry procházely střechou a posuvnou, moc exponátů by se tam asi tak nevešlo. Takže jak to vlastně s tím depem bude?


I.P.30.4.2003 - 19:09

Odpověď Jakubovi

Nevím sice přesně o jaké podrobnosti se Vám jedná, ale pro ulice Řehořovu a Příběnickou jsou navržena takzvaná individuelní protihluková opatření navržená na základě „hlukové studie“ tj. na základě matematického modelu, který simuluje zdroje hluku a určuje ekvivalentní hladinu z těchto zdrojů, která je porovnávána s hodnotami, které určují hygienická předpisy. Pokud studie zjistí možné překročení, navrhují se opatření na snížení hluku pod hygienikem stanovenou mez. Toto je možno učinit v zásadě dvěma způsoby :
- aktivní ochanou tj. protihlukovými stěnami či clonami
- nebo pasivní ochranou tj. utěsněním resp. výměnou oken pokud ani to nestačí pak i výměnou domovních fasád.

Veškerá navržená opatření vyplývající z hlukové studie je nutno ještě ověřit na základě skutečného měření při uvádění stavby do zkušebního provozu. Pokud by byly po zahájení zkušebního provozu neměřeny hodnoty přesahující hygienické limity je nutno přistoupit k dalším technickým opatřením. V ulicích Řehořově a Příběnické jsou v rámci stavby Nové spojení navrhovaná na základě hlukové studie pasivní stavební opatření tj. výměna a utěsnění oken. Teprve až je vše dle předpisů je možno stavbu zkolaudovati.


I.P.30.4.2003 - 19:09

Odpověď P_V

Pokud si otevřete urbanistickou situaci a obráek v pravo dole v zákresech do fotografií je z nich zřejmé, že pro potřeby železničního muzea zůstane zachována administrativní budova bývalého LOKO depa na M.n., přesuvna u kolejí 1 – 7 a dvě lodi bývalé opravárenské haly, případně ještě čelní stěna této budovy. Pilíře mostní estakády jsou voleny tak, aby tyto stávající budovy byly mostem „obkročeny“ nebo míjeny. Jinak muzeum má ještě k tomuto dostavět svůj komplex včetně prosklené haly, ale na to se raději přeptejte u Národně technického muzea, které je investorem stavby „Železničního muzea“. Jejich i naše investice jsou vzájemně koordinovány a respektují se.Design CTECH.CZ ©2005