homelistao webuzúčastněné firmykontaktdiskuze horni levehistorietechnické údajeanimacevizualizaceobrdolni levyaktualityinformace stavbyharmonogramfotografievideogalerie
Diskuze
Jméno: Email: (dobrovolný)
Text:
Záznamů: 81 - 100 z 7817

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»

Jirka30.4.2003 - 19:09

Dobrý den,
v odpovědi Jakubovi uvádíte jako jedno z opatření na snížení hluku výměnu domovních fasád. Nezlobte se na mě, ale to mi připadá jako přinejmenším nevhodné. Jediné co můžete v rámci pasivních opatření udělat je zmíněná výměna oken. I zde však budete omezeni neboť musíte zachovat špaletová okna (pochybuji, že by památkáři povolili něco jiného) . Takže můžete použít vhodné kombinace vícenásobného zasklení a kvalitních těsnění. Sečteno podtrženo okna vždy zůstanou z akustického hlediska neslabším článkem a proto ani případná výměna fasády nemůže významně přispět ke snížení hluku. Jirka

PS: já osobně si myslím, že nedojde k nějakému zhoršení oproti stávajícímu stavu. Vlaky sice budou jezdit rychleji, ale po kvalitnější a směrově výhodnější trati.


I.P.30.4.2003 - 19:10

Odpověď Jirkovi

Nemáte tak docela pravdu, neboť při kontrolních měřeních na stavbách tzv. železničních koridorů došlo u všech staveb, kde byla protihluková opatření uplatněna, k podstanému snížení sledované ekvivaltních hladinu hluku. Takže praxe potvrdila vhodnost tohoto technického řešení. Znovu opakuji, že v ulicích Řehořově a Příběnické jsou v rámci stavby Nové spojení navrhovaná na základě hlukové studie tj. výměny a utěsnění oken s potřebnými fyzikálními vlastnostmi pro prostup hluku (zde více vrstev skla). Samozřejmě, že okna budou dřevěnou replikou těch stávajících, což je oproti normálně navrhovaným plastovým sice dražší, nicméně nebude narušen stávající vzhled budov. Pravdu máte ale v tom, a studie to prokázala, že vlaková doprava bude mít na celkovou hodnotu hladiny hluku vliv minimální, největším zdrojkem je magistrála a silniční doprava!).


Jakub30.4.2003 - 19:10

Mam jeste doplnujici dotaz - bude nas nekdo kontaktovat, nebo je potreba vse si vyridit osobne? Napriklad majitel naseho domu neni prilis "aktivni", proto se zajimam o moznosti jak se sam informovat. Je mozne dostat nejaky primy kontakt na zodpovednou osobu a jsou nekde zverejnene vysledky hlukove studie? Napriklad kterych domu a kterych pater se upravy tykaji.

Dekuji


I.P.30.4.2003 - 19:10

Odpověď Jakubovi

Projektantem z pověření investora (ČD, Stavební správa Praha) byly osloveni věškeří vlastnící nemovitostí tedy i Váš majitel domu. Pokud byste požadoval hlubší inormace měl byste požádat především jeho, jinak by je bylo možno získat u ČD na Stavební správě Praha v Italské ulici, nebo u projketanta tedy u SUDOP PRAHA v Olšanské ulici.


Jura KHT30.4.2003 - 19:10

Perfektní. Přál bych Vám, aby to vyšlo. Jen mám trochu obavy, zda na to vše budou peníze ...


I.P.30.4.2003 - 19:10

Odpověď pro p.Bureše

Pokud Vaše vyjádření z 10.4.2003 10:36:06 máme bráti jako hodnocení stavby Nové spojení nezbývá nám nežli to respektovat a poděkovat za Váš názor, i když je vyjádřen poněkud méně kultivovaně a je jen škoda, že jste nebyl konkrétnější.


I.P.30.4.2003 - 19:11

Vzkaz pro Petra Pohlodeka

Pokud to oslovení bylo určeno pro pana Bureše, pak si jistě mohu myslet, že jste příznivcem naší stavby a za to Vám patří náš dík. I tak Vás prosím pro příště, abyste ctil dosavadní úrovně vedení této dikuze (před vyjádření p.Bureše) a podobná oslovení příště vynechal.


Cerda30.4.2003 - 19:11

Děkuji za snahu o otevřenost při veřejné prezentaci projektu.
Přesto, že jde o technický projekt, působí na mne po estetické stránce velice příjemně. Jen se trochu obávám aby tak stavba v reálu působila nejen z ptačí perspektivy, ale i perspektivy chodce a aby použité materiály působily dobře i po určitém čase (pohledový beton v našich podmínkách většitou brzy zčerná).
Námět - co tak přidat pro srovnání pár fotek podobných projektů, či realirací v zahraničí ? Jinak moc a moc držím palce.


Cerda30.4.2003 - 19:11

Děkuji za snahu o otevřenost při veřejné prezentaci projektu.
Přesto, že jde o technický projekt, působí na mne po estetické stránce velice příjemně. Jen se trochu obávám aby tak stavba v reálu působila nejen z ptačí perspektivy, ale i perspektivy chodce a aby použité materiály působily dobře i po určitém čase (pohledový beton v našich podmínkách většitou brzy zčerná).
Námět - co tak přidat pro srovnání pár fotek podobných projektů, či realirací v zahraničí ? Jinak moc a moc držím palce.


Jirka30.4.2003 - 19:13

Dobrý den,
ještě k té akustice. Říkáte, že nemám pravdu a argumentujete jistým kontrolním měřením na úplně jiné stavbě. Nebylo by lepší bavit se konkrétně? Ve své odpovědi píšete „ ...výměnou oken pokud ani to nestačí pak i výměnou domovních fasád.“ Jen si dovolím podotknout, že se jedná o domy s počátku století se štukovou výzdobou . Můžete mi prosím napsat jaká konkrétní opatření provedete pokud i po výměně oken bude překročena nejvyšší přípustná hodnota hladiny akustického tlaku A, uvnitř budov v Příběnické ulici?
Dále píšete „ ...vlaková doprava bude mít na celkovou hodnotu hladiny hluku vliv minimální “ I zde bych si dovolil s vámi polemizovat. Je potřeba rozlišit ustálený hluk (automobilová doprava) a hluk proměnlivý což jsou právě vlaky. Zatímco hluk z silniční dopravy je v interiéru (Příběnická) při zavřených oknech prakticky nepostřehnutelný, projíždějící vlak dělá pěkný kravál. Jirka

PS: nevíte kdy má začít druhá etapa přemostění Seifertovy ulice.


I.P.30.4.2003 - 19:13

Ještě jednou pro pana Jiřího

Určitě jsem se Vás nechtědotknou a říci, že nemáte pravdu, jen jsem chtěl zdůraznit, že teorie snížení hladiny hluku je již potvrzena praktickými příklady z konkretních staveb s obdobnou tématikou z nedávné minulosti. Přesto si ještě dovolím připojit konkrétní odpověď zpacovatele hlukové studie této stavby :

Snížení hluku uvnitř obytných objektů bude opravdu realizováno v ulicích Příbenické a Řehořově výměnou stávajících oken za okna s vyšší zvukovou neprůzvučností. S protihlukovou úpravou fasády se na této stavbě prozatím nepočítalo. Na základě hlukového zatížení budou okna vyrobena tak, aby jejich neprůzvučnost odpovídala požadovaným hodnotám (ještě s určitou rezervou). V případě, že by po kontrolním měření bylo zjištěno překročení povolených hladin hluku způsobené hlukem ze železniční dopravy, muselo by se přistoupit ještě k dalším dodatečným úpravám oken. Vzhledem k provedeným měřením stávajícího stavu i zkušenostem z ostatních drážních staveb by však tato alternativa neměla nastat.

K rozdílu hluku ze silniční a železniční dopravy je třeba doplnit, že pro posouzení hlukového zatížení se používá ekvivalentní hladina hluku, tedy jakýsi průměr z průjezdů vlaků. Je tedy jisté, že průjezd jednoho každého vlaku může být v bytech slyšet, nicméně celková ekvivalentní hladina hluku by měla být dodržena (maxima při průjezdech jsou jaksi „naředěna“ dobou, kdy žádný vlak nejede).


No a ještě k P.S.: mělo by se začít koncem dubna nebo začátk


I.P.30.4.2003 - 19:13

A ještě jednou pro pana Jirku

No a ještě k P.S.: mělo by se začít koncem dubna nebo začátkem května v závislosti na postupu stavebního řízení.


Jirka30.4.2003 - 19:13

Děkuji za vyčerpávající odpovědi .Jirka


Bald30.4.2003 - 19:14

Dobrý den
V historii jsem se dočetl, že všechny dálkové spoje budou vedeny do Prahy - hlavního nádraží, odpadnou přestupy metrem, takže i vlaky Berlín - Vídeň, Ústí - Brno atp. Zajímá mě o kolik se tím prodlouží jízdní doba přes město na téhle trase, a jestli z nádraží Praha - Holešovice nevznikne jen zastávka pro příměstskou dopravu. Děkuji za opevěď.


I.P.30.4.2003 - 19:14

Odpověď pro Balda

Nikdy není nic absolutního a je možné, že i v budoucnu budou takto některé vybrané spoje jezdit. Nicméně většina vlaků již dnes v Praze končí a to dvojnásob platí i pro cestující. Proto je lepší upravit vše pro většinu, která tak bude ihned v centru = v cíli své cesty, nebo bude moci pokračovat dál i směrem na jih a západ v případě dálkové jízdy či příměstskou a městskou železnicí do jakéhokoliv blízkého cíle. Proto je velmi nutné současně se změnou cíle všech vlaků dálkové dopravy zavedení i taktové městské a příměstské železnice na území hlavního města a přilehlém regionu, teprve v kombinaci těchto dvou věcí bude možno ocenit navrhovanou změnu.

Rozdíl jízdní doby Holešovice - Praha Libeň oproti jízdě Holešovice - Praha hl.n. - Praha Libeň bude asi 8 minut. To však je při celkové době jízdy Berlín - Vídeň, Ústí - Brno zanedbatelné a to i zejména s ohledem na počet cestujících využívajících dnes plně tuto možnost. Na osud stanice Praha - Holešovice stoprocentně odpovědět nedokáži, ale určitě zrušena nebude a bude i nadále železnicí využívána.


Kohoutek30.4.2003 - 19:14

Dobré odpoledne,
Již zde byly prozrazeny jízdní doby v různech směrech nového spojení. Také by mě zajímalo, jaká budou následná mezidobí a jak se budou ovlivňovat jízdy vlaků Vysočany - Hlavní X Hlavní - Holešovice (kdyby mohly být nějaké provozní intervaly). Dále mě zaráží km konce úseku stavby pro trať Praha - Turnov 4,8. Podle mě je ve stávajícím stavu km 4,8 někde v prostoru mostů přes ulici Na Žertvách, zatímco stavba končí ještě před křížením s tratí Libeň - Holešovice. Je nová trať delší, nebo je v tom jiná zrada?
Děkuji


Ivan Pomykáček = I.P.pomykacek@sudop.cz1.5.2003 - 8:04

Částečná odpoveď p.Kohoutkovi ohledně staničení.

Nevím ze kterých zdojů jste čerpal, ale staniční mostu přes ulici Na Žertvách je dle JŽM i správce objektu km 4,928 tedy nikoliv km 4,8 zde je první nesrovnalost. Staničení konce stavby v oblasti Blabenka projket předpokládá v km 4,628. Navazujícím kilometrovníkem do stávajcí trati je km 4,800, kterému odpovídá staničení nové trati v km 4,728. Z uvedeného vyplývá, že nová trasa je o 72 m kratší. Zkrácení jízdní doby oproti stávajícímu stavu je dovoleno především vyššímu rychlostními parametry nové trati (80km/h) oproti dnešnímu stavu (pojezd vlaků na trati je místy omezen až na 30km/h, u vjezdu do Praha hl.n. až na 20km/h). Odpověď k druhé části, tedy k násedným mezidobím atd. uveřejním po kozultaci s odborníkem v co nejkratší možné době. Děkuji za pochopení.


Ivan Pomykáčekpomykacek@sudop.cz5.5.2003 - 7:09

Doplnění pro p.Kohoutka

Pro interval postupného průjezdu prvního vlaku na směru Praha hl.n. - Praha-Holešovice a průjezdu druhého vlaku na směru Praha-Vysočany - Praha hl.n. je čas od 2,5 do 3.5 min podle druhu vlaku z Vysočan Pro interval postupného průjezdu prvního vlaku na směru Praha -Vysočany -Praha hl.n. a průjezdu druhého vlaku na směru Praha-hl.n. - Praha -Holešovice je čas 2 až 2.5 min.


Kohoutek5.5.2003 - 10:07

Za tu nesrovnalost v poloze km 4,800 se omlouvám. V okamžiku kdy jsem psal dotaz jsem neměl po ruce nic, do čeho bych nakouknul. Když jsem se později podíval přesně, zjistil jsem, že jsem se trochu sekl. Stále jsem měl však pocit, že na všech zveřejněných výkresech končí stavba dříve. Teď už jsem v obraze. Děkuji za odpovědi.


Ivan Pomykáčekpomykacek@sudop.cz12.5.2003 - 7:56

Odpoveď panu Petru Pohladkovi

Nevím sice kdo Vám co na našich stránkách vymazal, já Vás mohu jen ujistit, že já to nebyl. Pokud byl Váš "vymazaný" příspěvek k tématu a nebude v něm použito vulgárních slov (protože jedna tatková sprosťárna správcem WEBu skutečně vymazána byla) rádi jej opětovně uveřejníme. Pokud však i nadále budete překračovat hranici slušnosti do čehož patří i Vaše oslovení na konci Vašeho "příspěvku" ze 7.5.2003 do diskuze, bude se tak dít i nadále, neboť si myslím, a myslete si co chcete, že takové věci sem nepatří.Design CTECH.CZ ©2005