Úvod
   Vážení přátelé železné dráhy !

   Vítejte na stránkách věnovaných koridorové stavbě Praha Bubeneč - Kralupy nad Vltavou, 2. část (zkratka BuKr II.). Podnětem pro vznik stránek bylo velké množství fotografií, které pořídili účastníci stavby a následná snaha se o ně podělit. Alespoň malou část z nich Vám nyní předkládáme se stručným popisem.
   V úvodní části naleznete stručný popis stavby jako celku i jednotlivých úseků. Průběh stavby dokumentuje realizační část, vzhledem k omezenému rozsahu se stránky zaměří pouze na nejdůležitější oblasti, tj. především železniční svršek a železniční spodek. Řídící středisko ukáže způsob vrcholového vedení, za odkazy se kromě všech důležitých zúčastněných subjektů skrývají i dotčené obce nebo další železniční stránky.
   Doufáme, že pro nezasvěcené i odborníky bude tato prezentace zajímavým zpestřením internetové nabídky v oboru železničního stavitelství.

   Důležité upozornění: veškeré informace zde uveřejněné vycházejí ze všeobecně známých faktů, týkajících se koridorové výstavby. Stránky však mají charakter neoficiální, tj. spíše zájmový. Oficiální web hlavního dodavatele - firmy Skanska ŽS, a.s. - naleznete po kliknutí v pravé části obrazovky nebo v sekci [Související odkazy].

   Všechny fotografie jsou publikovány se souhlasem jejich tvůrců.